هنروتجربه:شنبه،  ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴  آثار سیف الله صمدیان باحضور علی‌رضا نراقی و مانی باغبانی در خانه هنرمندان نقد و بررسی می‌شود.

«تجربه‌های خلاق» که شامل پنج مجموعه از آثار صمدیان است و در قالب مجموعه اول این آثار  به نمایش درمی‌آید.«ایستگاه سفید»، «هنر کشتن»، «تهران ساعت ۲۵»، «بم روز سوم,روز دهم» و «روزی روزگاری مراکش» عناوین فیلم‌های این مجموعه هستند.

سیف‌الله صمدیان فیلم «تهران ساعت ۲۵» را درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ ساخت. فیلم از دقیقه ۷۶ بازی تاریخی ایران و استرالیا در ملبورن، دقیقه‌ای که جریان بازی به نفع ایران تغییر کرد، آغاز می‌شود و با جشن مردم در خیابان‌ها ادامه پیدا می‌کند و به ورود تیم ملی به استادیوم آزادی در حضور هزاران طرفدار فوتبال و از جمله ۵ هزار تماشاگر زن ختم می‌شود.«بم روز سوم، روز دهم» روایتی مستند از روزهای سوم و دهم بعد از زلزله در شهر بم است.

سیف‌الله صمدیان که فیلم ساختن برای سینما را با فیلم‌برداری سوپر ۸ از تظاهرات روزهای انقلاب شروع کرده، فیلم کوتاه ۹ دقیقه‌ای «ایستگاه سفید» را با تهیه‌کنندگی مرکز فیلم تصویر ساخته است.در خلاصه داستان این فیلم آمده «یک روز زمستانی در شمال تهران، برف سنگینی می‌بارد و زنی چتر به دست در انتظار رسیدن اتوبوس است.»

«روزی روزگاری در مراکش» فیلمی ۵۲ دقیقه است که صمدیان از ورک‌شاپ کیارستمی و اسکورسیزی در مراکش تهیه کرده است.