هنر و تجربه: بخش نوعی نگاه جشنواره کن و هم‌چنین بخش فیلم‌های کوتاه دانشجویی موسوم به سینه فونداسیون که به ترتیب، ایزابلا روسلینی بازیگر ایتالیایی و عبدالرحمن سیساکو کارگردان اهل مالی dهم‌چنین ریاست آنها را برعهده دارند هیئت داوری خود را شناختند.

«هایفا ال منصور» کارگردان عربستانی، نادین لبکی بازیگر- کارگردان لبنانی، پانوس کورتراس فیلم‌ساز یونانی و طاهر رحیم بازیگر فرانسوی که ایرانی‌ها او را با بازی در فیلم «گذشته» اصغرفرهادی می‌شناسند، داوران بخش نوعی نگاه هستند. در این بخش فیلم «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده از ایران با آثار دیگر کشورها به رقابت می‌پردازد. این بخش از سال ۱۹۷۸ به این سو به جشنواره کن اضافه شده و امسال ۱۹ فیلم در آن به نمایش درمی‌آید. سال قبل، جایزه بزرگ این بخش به فیلم «خدای سفید» به کارگردانی کورنل موندرزو رسید .

اما امروز ۸ می، کن نام اعضای هیئت داوری بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فونداسیون را هم اعلام کرده است. در این دو بخش، جوآنا حاجی توماس از لبنان ، ربکا زلوتووسکی کارگردان فرانسوی ، سیسیل دو فرانس بازیگر بلژیکی و دانیل اولبریچینسکی با هدایت عبدالرحمت سیساکو فیلم‌ها را قضاوت خواهند کرد. هدف این تیم داوری، تقدیر از ۳ فیلم برتر از میان ۱۸ فیلم منتخب فرستاده شده از مدارس و دانشگاه‌های هنر و فیلم‌سازی است که در بخش فیلم‌های دانشجویی یا همان سینه فونداسیون نمایش دارند . سینه فونداسیون که سال قبل، عباس کیارستمی را بر صندلی ریاست خود می‌دید، امسال فیلم «کشتارگاه» به کارگردانی بهزاد آزادی فرستاده شده از دانشگاه هنر تهران را هم به نمایندگی از ایران به نمایش درمی‌آورد. هیئت داوران نامبرده ، نخل طلای فیلم کوتاه را از میان ۹ فیلم منتخب در بخش فیلم کوتاه، به بهترین اثر اهدا می‌کنند.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن از ۱۳ تا ۲۴ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) برگزار می‌شود.