هنر و تجربه: قسمت دوم فیلم علمی – تخیلی و مستقل «اکس ماشینا» به کارگردانی آلکس گارلند با بازی ناتالی پورتمن ساخته می‌شود. این فیلم که اکران خود را با ۴ سالن در سینماهای آمریکا شروع کرده بود، حالا قرار است پس از فروش چشمگیرش، دو هزار سالن دیگر را در اختیار داشته باشد.

گفته می‌شود پس از موفقیت هنری و تجاری اکس ماشینا، افراد زیادی در هالیوود همچون جولین مور و تیلدا سویینتون در تلاش بوده‌اند تا نقشی در دنباله فیلم به دست بیاورند اما ناتالی پورتمن گزینه اصلی تهیه کننده فیلم یعنی اسکات رودین برای نقش اول است. پورتمن که سال ۲۰۱۱ برای بازی در فیلم «قوی سیاه» جایزه اسکار را تصاحب کرده بود این هفته برای نمایش اولین فیلمش «در عشق و تاریکی» در جایگاه کارگردان، در جشنواره کن حاضر خواهد بود.

گارلند کارگردان دنباله اکس ماشینا، همچون فیلم قبلی نویسندگی و کارگردانی فیلم جدید را به عهده دارد و داستان یک بیولوژیست را به تصویر خواهد کشید که عازم سفری خطرناک و سری می‌شود که در آن قوانین طبیعت، کاربردی ندارد. اکس ماشینا با اقتباس از کتابی نوشته «جف وندرمیر» که ماه فوریه امسال چاپ شده، به عنوان قسمت اول یک سه گانه ساخته شده است.

طبق گزارش ورایتی، فیلم‌برداری این اثر اوایل سال ۲۰۱۶ شروع خواهد شد.

برچسب‌ها: