هنر و تجربه: مجید برزگر در دومین تجربه تهیه‌کنندگی‌اش بعد از «پریدن از ارتفاع کم»، تهیه فیلم نادر تکمیل همایون با نام «داستان خانواده فرشچی» را برعهده گرفته است. داستان خانواده فرشچی که فیلم‌برداری بخش ایرانی آن به پایان رسیده، یک درام کمدی با بازی گلاب آدینه و بابک حمیدیان در نقش‌های اصلی است.
مجید برزگر تهیه‌کننده این فیلم در گفتگو با سایت هنر و تجربه اعلام کرد یک سوم داستان این فیلم در ایران و دوسوم آن در فرانسه می‌گذرد و گروه فرانسوی به کشورش مراجعت کرده و تا ۱۰ روز دیگر با ملحق شدن گروه ایرانی فیلم‌برداری در فرانسه آغاز می‌شود. برزگر گفت: «این فیلم برای شبکه آرته، شبکه فرهنگی فرانسه و آلمان، ساخته می‌شود و محصول مشترک ایران و فرانسه است. گروه فرانسوی شامل فیلم‌بردار، طراح صحنه، مدیر تولید و تهیه‌کننده اجرایی هستند.»
داستان فیلم داستان خانواده آقای فرشچی است که یک خانواده قدیمی و سنتی در تهران هستند. این خانواده از فرش فروشان به‌نام بازار تهران به شمار می روند. در ابتدای فیلم متوجه می شویم که پدر خانواده که در فرانسه زندگی می کند در این کشور فوت کرده و همسر و پسر آقای فرشچی با بازی گلاب آدینه و بابک حمیدیان برای بازگرداندن جسد پدر به فرانسه سفر می کنند.
از مجید برزگر کارگردان فیلم‌های پرویز و فصل باران‌های موسمی پرسیدیم آیا دومین تجربه تهیه‌کنندگی او به این معناست که او از این به بعد تهیه‌کنندگی را جدی می‌گیرد؟ برزگر با تائید ضمنی این مساله در پاسخ گفت: «حتما قرار است ادامه بدهم اما این به معنی این نیست که تهیه‌کنندگی بخش جذاب سینما برای من است. البته در این فیلم من تهیه‌کننده اجرایی هستم ولی تهیه‌کنندگی فیلم‌های مستقل و خلاف جریان رایج سینمای ایران را ادامه می‌دهم. شرایط برای این نوع از سینما سخت است و ما به خاطر امکانی که در اختیار داریم و تیمی که داریم تا جایی که بتوانیم سعی می‌کنیم به دوستان کمک کنیم تا به سلیقه خودشان فیلم بسازند. از نظر خودم این یک همکاری حرفه‌ای بین فیلم‌سازانی است که خلاف جریان رایج فیلم می‌سازند.»

1680743

مجید برزگر همزمان مشغول انجام مراحل فنی فیلم جدیدش است. فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» که یک بار دیگر بازیگری ناشناخته نقش کاراکتر اصلی آن را برعهده دارد. برزگر در مورد میزان پیشرفت ساخت این فیلم و پروژه‌های آتی می‌گوید: «صداگذاری فیلم به تازگی تمام شده و فیلم در مرحله تصحیح رنگ قرار دارد. به همین خاطر فرصتی در اختیارم بود که کمکی انجام بدهم. دو پروژه جدید دارم که فعلا خبرش را اعلام نمی‌کنم تا ببینیم می‌توانیم پروانه ساخت بگیریم یا نه. امیدوارم سازمان سینمایی هم به ما کمک کند و در واقع کار ما را تسهیل کند چون این فیلم‌‌های کم‌ادعا هستند که می‌توانند به اعتبار و افتخارات سینمای ایران اضافه کنند. این جنس از سینما تنهاست و بین مدیران مغفول مانده است. سینما در همان تعریف رایج تماشاگر وسیع و صنعت باقی مانده که البته به جای خودش درست هم هست ولی این سینمای کوچک و کم‌ادعا هم برای پیشرفت خود سینما لازم است.»
حامد رجبی در گفتگویی که با سایت هنر و تجربه داشت در مورد شکل تهیه‌کنندگی مجید برزگر در فیلم او گفت «مجید طوری فیلم من را تهیه کرد که دوست داشت دیگران که تهیه‌کننده‌اش هستند، همان‌طور فیلم او را تهیه کنند.» از برزگر پرسیدیم این مدل از تهیه‌کنندگی را تعریف کند و کار او چه فرقی با سایر تهیه‌کنندگان داشته است. کارگردان پرویز در جواب این جمله حامد رجبی را لطف او به خودش خواند : «این جمله حامد لطف او به من و یک تعریف بوده است. من هم چه در فیلم اولم با آقای شاهسواری و چه در فیلم دوم با برادران مدرسی و سعید آرمند شرایط خوبی داشتم و خودم تجربه مشکل با تهیه‌کننده را نداشته‌ام اما مرسوم است که تهیه‌کننده کارگردان را در فشار بگذارد. من چون خودم کارگردان هم بوده‌ام، همیشه حق را به کارگردان می‌دادم تا هرآن‌چه لازم دارد در اختیار داشته باشد، هرچند پریدن از ارتفاع کم  واقعا با بودجه کم و همکاری حامد و بقیه عوامل ساخته شد.»