هنر و تجربه: کاترین دونوو، بانوی بزرگ سینمای فرانسه، ادعا می‌کند که در فرانسه دیگر ستاره‌ای واقعی وجود ندارد.

این بازیگر ۷۱ ساله که به خاطر فیلم «زیبای روز» (Belle de jour) جایزه بفتا برده و تاکنون ۳۱ بار نامزد جایزه سزار شده است، در گفت و گوی خود با یکی از نشریات محلی فرانسه که به بهانه نمایش فیلمش «سربالا» به عنوان افتتاحیه جشنواره کن در این هفته انجام شد گفت: «دیگر در سینمای فرانسه، ستاره‌‌ای وجود ندارد. ستاره کسی است که مدت مشخص و کمی روی پرده دیده شود اما جایگاهش محفوظ باشد و بدرخشد.»

دونوو صحبت‌هایی در مورد تکنولوژی و ارتباط نگرفتنش با آن هم به زبان آورد :«با ورود به عصر دیجیتال، دیگر در هیچ جا و هیچ زمانی حریم خصوصی نداریم. امروزه افرادی را می‌بینیم که در رسانه‌های مجازی بسیار معروف‌اند اما عملاً هیچ کار مهمی انجام نداده‌اند.»

او همچنین در مورد جشنواره کن هم صحبت کرد و اعتقاد داشت که این رویداد، دیگر آن شکوه و جلال گذشته را ندارد: «این جشنواره دیگر با شکوه سابق برگزار نمی‌شود. البته هنوز هم برای بازیگران، حضور در آن چالش بزرگی است اما حواشی و فرش قرمز آن توخالی است. فقط یک نصفه روز به شما توجه می‌شود.»

دونوو در فیلم «سربالا» نقش یک قاضی دادگاه خانواده را بازی می‌کند که تلاش دارد تا به یک جوان آشفته حال کمک کند تا به زندگی معمولش بازگردد. با نمایش این فیلم که توسط امانوئل برکو کارگردانی شده، روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت شصت و هشتمین جشنواره کن آغاز می‌شود.