هنر و تجربه: نهمین جشنواره فیلم و عکس فرهنگ بومی ژیار دوشنبه شب (۲۱ اردیبهشت)در شهر بانه استان کردستان به پایان رسید و با اهدای جوایزی از برندگانش تقدیر کرد.آیین اختتامیه در محل سالن مجتمع فرهنگی و هنری شهر بانه با حضور مردم و هنرمندان شهر بانه مسئولین انجمن سینمای جوانان ایران و مسئولین استان کردستان برگزار شد.

در حاشیه مراسم اختتامیه هم‌چنین از خانواده طاها کریمی فیلم ساز فقید بانه، اساتید کارگاه های تخصصی برگزار شده در جریان برگزاری جشنواره، هیات داوری و میهمانان ویژه جشنواره و مدیران فرهنگی شهر بانه تقدیر به عمل آمد.
برگزاری کارگاه تخصصی فیلم‌برداری با حضور تورج اصلانی و کارگاه تخصصی سینمای مستند با حضور محمدرضا اصلانی، نشست گفت‌وگوی فیلم‌سازان با فرید فرخنده‌کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از برنامه‌های این جشنواره در کنار به نمایش درآمدن فیلم‌های فیلم‌سازان استان کردستان و استان‌های کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی بود.

در آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای ژیار فرماندار شهرستان بانه، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان کردستان و حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمای کشور به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان از برگزیدگان هیات داوران تقدیر شد.
جوایز اصلی جشنواره ژیار در بخش فیلم به شرح زیر بود:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی بهترین بازیگر زن برای مجموعه آثار به شب بو سلیمانی

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی بهترین بازیگر مرد برای فیلم «تنگ تنگ» به محمد رستم زاده

 تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی بهترین پویانمایی برای فیلم «گاما» به بابک شکری

 تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی بهترین مستند برای فیلم «اشکو» به فردوس خسروی نژاد و فیلم «نسار» به کیومرث سرشار

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی بهترین فیلم داستانی برای فیلم «باد چیزی خواهد گفت» به علی مردمی

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به مبلغ ۱۵ میلیون ریال برای فیلم «آپارتمان مورچه‌ها» به توفیق امانی

برچسب‌ها: