هنر و تجربه: مصاحبه با محسن استادعلی کارگردان فیلم «جایی برای زندگی» از بازتاب‌های فیلم‌های گروه هنر و تجربه در مطبوعات روز سه شنبه ۲۲ اردیبهشت بود.
شرایط حمایت فارابی از فیلم‌اولی‌ها و عیادت حجت‌الله ایوبی از رضا داوودنژاد بازیگر جوان در بیمارستان از خبرهایی بودند که در بیشتر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور منعکس شدند.
سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفتگو با خبرگزاری پانا ابراز امیدواری کرد بود علاقه مردم به سینمای مستند در سال جدید افزایش پیدا کند. طباطبایی‌نژاد در این گفتگو به خبرگزاری پانا گفته است: «سعی می‌کنیم جشنواره سینماحقیقت را امسال بهتر از پیش برگزار کنیم. ما توانستیم در جشنواره سال گذشته سینمای مستند را به اکران نزدیک کنیم که از آن فیلم‌ها چند فیلم در بخش هنر و تجربه در حال اکران است و استقبال خوبی هم از آن شده است. فیلم‌های چون «آتلان»، «من میخوام شاه بشم» و چند فیلم دیگر نیز هم اکنون در نوبت اکران هستند. در جشنواره هشتم سال گذشته خوشایندترین اتفاق همین مخاطب گسترده‌ای بود که خارج از حیطه سینمای مستند به دیدن فیلم‌ها می‌آمدند.»
روزنامه بانی فیلم با محسن استادعلی کارگردان فیلم جایی برای زندگی گفتگو کرده است. استادعلی در این گفتگو جایی برای زندگی را نمونه‌ای از مستندهای مشاهده‌ای-تعاملی توصیف می‌کند که فیلم‌نامه این گونه از مستندها حین پژوهش شکل می‌گیرد و به وجود آمدن اعتماد بین کاراکتر و فیلم‌ساز شرط اصلی خوب شدن این فیلم‌ها است. استادعلی در مورد موضوع انتخابی خود در این مستند می‌گوید: «فیلم‌های مستند زیادی در مورد زنان ساخته شده است اما درباره مردان و تنهایی آنان فیلمی ساخته نشده است. ما مردان زیادی داریم که افسردگی دارند و در کل فیلم‌هایی که درباره مردان باشد خیلی کمتر است. تنهایی مردانه را خیلی اوقات نمی‌توان با کسی شریک شد و هم‌زبانی با آن پیدا کرد. تنها خودت می‌مانی و خودت و یک شهر.»
استادعلی همچنین درمورد اکران فیلمش در گروه هنر و تجربه به این روزنامه گفته است: «اکران هنر و تجربه یک اکران ویژه است و همان‌طور که می‌دانید فیلم‌های مستند این گروه در اصل می‌توانند یک سوم آثار داستانی هنر و تجربه شانس دیده شدن را پیدا کنند. فیلم من از ابتدا تا نیمه اردیبهشت تنها ۲۲ بار به نمایش درآمد. اما با درنظر گرفتن همه جوانب از این اکران راضی‌ام و استقبال هم هرهفته بهتر می‌شود. نمایش عمومی فیلم مستند و فروش بلیت به مخاطب، موقعیت خوب و جدیدی است که ما داریم آن را به تازگی تجربه می‌کنیم.»