هنروتجربه: آیدا پناهنده پس از نمایش فیلمش در جشنواره کن طی پیامی کوتاه اعلام کرد: «همه چیز عالی بود؛ تماشاگران چند دقیقه سرپا تشویق کردند، واکنش تماشاگران بیش از انتظارمان بود و پس از پایان نمایش، بسیاری از آنها تبریک گفتند…»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»،کتایون شهابی پخش‌کننده بین‌المللی فیلم «ناهید» نیز ضمن ابراز رضایت از واکنش مثبت تماشاگران جشنواره کن نسبت به این فیلم، اعلام کرد که خریداران خارجی هم استقبال خوبی از این فیلم به عمل آوردند.

سایت رسمی جشنواره کن هم گفتگوی مفصلی با «آیدا پناهنده» انجام داده و این کارگردان جوان درباره‌ی داستان فیلم، چگونگی ساخته شدن آن، بازیگران فیلم و… صحبت کرده است و به صنعت سینمای فرهنگی ایران هم اشاره کرده که نقش بزرگی در گسترش مرزهای فرهنگی ایران داشته است. ضمن اینکه نقدهایی هم از فیلم «ناهید» در اسکرین دیلی و هالیوود ریپورتر به چاپ رسیده است.
تکرار نمایش این فیلم هم عصر امروز (یکشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه) در سالن آندره بازن است.بیژن امکانیان (تهیه‌کننده)، آیدا پناهنده (کارگردان)، ساره بیات، پژمان بازغی و نوید محمدزاده (بازیگران)، ارسلان امیری ( نویسنده و تدوین‌گر)، مرتضی قیدی (فیلم‌بردار) فیلم  در این رویداد بزرگ سینمای جهان حضور دارند.
فیلم سینمایی ناهید از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که سال گذشته به عنوان یکی از فیلم‌ اولی‌های این مجموعه تولید شد و در جشنواره فجر هم به نمایش درآمد. این فیلم سینمایی در اولین حضور بین‌المللی خود، در بخش «نوعی نگاه» شصت و هشتمین دوره جشنواره کن پذیرفته شده و ضمن رقابت در جمع فیلم‌های منتخب این بخش رسمی، برای کسب دوربین طلایی کن ۶۸ هم با دیگر فیلم‌اولی‌های حاضر در این رویداد معتبر رقابت می‌کند.
شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن که از روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و تا  ۳ خرداد ماه ادامه دارد.