هنر و تجربه: «تاخیر» نام فیلم جدیدی است که فائزه عزیزخانی کارگردان «روز مبادا» این روزها در تدارک ساخت آن است. عزیزخانی این روزها مشغول نوشتن فیلم‌نامه «تاخیر» است.
فائزه عزیزخانی در گفتگو با سایت هنر و تجربه در ارتباط با ساخت فیلم جدیدش گفت: « تازه در مرحله نوشتن هستم و خیلی دلم می‌خواست فیلم در جشنواره فجر امسال حاضر باشد اما نمی‌دانم تا آن زمان چه اتفاقاتی می‌افتد و کار چطور پیش می‌رود. بعید می‌دانم زودتر از اواخر تابستان به مرحله فیلم‌برداری برسیم. اکنون مشغول نوشتن فیلم‌‌نامه هستم و خوب هم پیش می‌روم اما نوشتن برای من یک مرحله خیلی جدی و زمان‌بر است. می‌دانم که نوشتن این فیلم‌نامه خیلی طول می‌کشد. نوشتن همیشه بهترین زمان در پروسه ساخت فیلم است و وسواس زیادی در این مرحله دارم. خیلی خوش‌بینانه است که همزمان با نوشتن متن، پیش‌تولید را هم شروع کنیم و با تمام شدن فیلم‌نامه، تولید را کلید بزنیم.»
فائزه عزیزخانی پیش از این فیلم کوتاهی با همین نام ساخته بود و حالا قصد دارد ایده آن فیلم کوتاه را تبدیل به اثری بلند کند. هرچند هنوز بین ساخت این فیلم و ساخت طرح دیگری که در سر دارد مردد است. طرحی که ترجیح می‌دهد فعلا در مورد آن صحبتی نکند. عزیزخانی در ارتباط با داستان تاخیر و فضای آن گفت: « قرار ملاقاتی است بین یک پدر و دختر. البته داستان خارج از فضای خانه و خانواده می‌گذرد. در یک رستوران بین‌راهی که آن‌ها معمولا آن‌جا همدیگر را می‌بینند و فضای نوستالژیک برای‌شان دارد. در این قرار ملاقات پدر می‌خواهد کسی را به دخترش معرفی کند و بقیه‌اش را هم نمی‌گویم که تا بعدها تماشاگران به دیدن فیلم بروند!»
کارگردان فیلم سینمایی روز مبادا درباره فضای سینمایی موردنظرش در فیلم تاخیر و این‌که فیلم جدید هم آیا مثل روز مبادا فضای تجربه‌گرایی دارد یا خیر، این چنین پاسخ داد: « حالا که بقیه دارند تحمل می‌کنند، من هم سعی می‌کنم بیشتر تجربه کنم. سینما برای من بدون امکان آزمودن ایده‌های جدید معنایی ندارد. پس در فیلم جدید هم تجربه‌های جدید خواهم داشت. شاید این‌بار اصلا تصویر نگیریم!»

برچسب‌ها: