هنر و تجربه: با پیدا شدن ۴۰۰ جعبه فیلم قدیمی از استیو مک‌کویین، مستندی درباره او در جشنواره کن به نمایش درآمد.
این فیلم با عنوان «استیو مک‌کویین، مرد و لومان» توسط گابریل کلارک و جان مک‌کنا ساخته شده‌است و داستان تولید فیلمی به نام «لومان» را دنبال می‌کند. فیلمی که قرار بود مک کویین در دهه هفتاد میلادی و در آخرین روزهای زندگی‌اش درباره مسابقات اتومبیل‌رانی بسازد.
سال‌ها تصور می‌شد نگاتیوهای فیلم‌برداری شده از بین رفته‌اند اما با پیدا شدن ۴۰۰ جعبه فیلم در یکی از استودیوهای قدیمی لس‌آنجلس، امکان ساخت این مستند به وجود آمد. گابریل کلارک یکی از دو کارگردان این مستند درباره چگونگی پیدا شدن این نگاتیوها به ورایتی گفت: «مک‌کویین چیزی حدود یک میلیون فوت نگاتیو فیلم‌برداری کرده بود که ما طی مراحل اولیه تهیه به آن‌ها جام مقدس می‌گفتیم. بسیاری از کسانی که با آن‌ها صحبت کردیم، از جمله چد پسر استیو مک‌کوئین، می‌گفتند تمام محتوای فیلم‌برداری شده سوزانده شده بودند. هیچ‌کس نمی‌دانست آن‌ها کجا هستند اما در نتیجه پی‌گیری‌های مداوم، تصاویر فیلم‌برداری‌شده زیر یکی از صحنه‌های صدای استودیوهای قدیمی در لس‌آنجلس پیدا شد که فیلم در آن تدوین شده بود . بیش از ۴۰۰ جعبه فیلم که پر از خاک بودند.»
تولید فیلم «لومان» در دهه هفتاد طبق برنامه پیش نرفت. در زندگی شخصی و حرفه‌ای مک‌کویین مشکلاتی پیش آمد و بیماری او شدت گرفت و سرانجام ساخت فیلم ناتمام ماند. ساخت این فیلم رویای همیشگی زندگی مک‌کویین بود که بعد از دهه طلایی بازیگری‌اش با فیلم‌هایی مثل «هفت دلاور» و «فراربزرگ» به سراغ ساخت آن رفت.
این مستند بر تصاویر آرشیوی متکی است که فیلم‌سازان پیدا کردند و هم‌چنین مصاحبه‌هایی با چد مک‌کویین و باب رِلیه که شریک تهیه‌کننده استیو مک‌کویین بود و در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت. تصاویر آرشیوی شامل مصاحبه‌هایی با جان استورجس هستند که قرار بود «لو مان» را کارگردانی کند اما کنار کشید و مصاحبه‌ای با خود استیو مک‌کویین که به سختی دچار سرطان بود و داشت جان خود را از دست می‌داد. نگاتیوهای پیدا شده ۴۵ دقیقه از فیلم درحال ساخت را دربرمی‌گیرند.
فیلم به پخش‌کنندگانی از بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، پرتغال، یوگسلاوی، استرالیا و حتی یک پخش‌کننده دنیای عرب فروخته شده‌است.