هنر و تجربه: نشست نقد وبررسی فیلم «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی روز چهار شنبه ۳۰اردیبهشت در خانه هنرمندان برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این مستند  ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید و سپس نشست نقد وبررسی این فیلم از ساعت ۱۸:۳۰ با حضورکارگردان وعوامل این فیلم و حمید باباوند به عنوان منتقد این جلسه برگزار می‌شود.آتلان که از اسفند ماه در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است، جایزه بهترین فیلم مستند بخش هنر و تجربه سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. این مستند بیشترین جوایز جشنواره سینما حقیقت را هم دریافت کرده است از جمله جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل،بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویر.

معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» را دارد.این فیلم درجشنواره سینما حقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد. او علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌ هم فعالیت موثری داشته‌است تا جایی‌که برای تدوین مستند «تینار» جوایز سینما حقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.

آتلان  ماجرای علی، پدرش و برادرانش که مربی اسب هستند را روایت می‌کند.اسب تمام هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ی علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش در می‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود…»

برچسب‌ها: