هنر و تجربه – رضا حسینی: شبکه اسکرین‌کرفت قصد دارد رقابت فیلم‌نامه‌نویسی فوق‌العاده دیگری را برگزار و استعدادهای سینمای علمی‌خیالی را کشف کند. با این‌که اولین دوره برگزاری این رقابت است اما جایزه نفر اول شامل مبلغی دو هزار دلاری می‌شود (و جایزه نفر دوم پانصد دلار است). البته در کنار این جایزه نقدی مشاورانی از میان حرفه‌ای‌های و ستارگان صنعت فیلم‌سازی هم به گفت‌وگو و راهنمایی برندگان می‌پردازند.
همان طور که انتظار می‌رفت هیأت داوران پر از چهره‌های بااستعداد این عرصه است از جمله مدیر برنامه‌هایی با نام فرد اسپکتور که همکاری با کسانی مانند مورگان فریمن، هلن میرن، جرمی آیرونز و پیرس برازنان را در کارنامه دارد. علاوه بر مقام اول و دوم، پنج فینالیست این رقابت هم به شبکه‌ی «اسکرین‌کرفت» معرفی می‌شوند که فرصت ارتباط و معرفی به شصت مدیر برنامه، تهیه‌کننده و مجری تولید هالیوودی را برای برگزیدگان فراهم می‌کند. مجوزهای کاربردی دیگری هم برای فینالیست‌ها در نظر گرفته شده است. سایر داوران عبارتند از: کایل بن (مدیر بخش پرورش فیلم‌نامه در کمپانی «لاینزگیت» که در سال‌های اخیر فیلم‌هایی مانند «مسابقه‌های هانگر»، «گیمر»، «ناهمگون»، «دِرِد» و… را تولید کرده است)، جینت فرانسیس (مدیر بخش پرورش فیلم‌نامه در کمپانی یونیورسال که فیلم‌های بزرگی مانند «پارک ژوراسیک»، «تبدیل‌شوندگان»، «۱۲ میمون» و… را خلق کرده است)، وین هورتن (مدیر بخش پرورش فیلم‌نامه در کمپانی پارامونت که در چند سال اخیر فیلم‌های «سفر ستاره‌ای»، «لارا کرافت، مهاجم مقبره»، «حاشیه‌ی اقیانوس آرام»، «میان‌ستاره‌ای» و… را ساخته است) و آلدن دالیا (مدیر بخش پرورش فیلم‌نامه در کمپانی سونی پیکچرز که در این چند ساله آثاری مانند «پلیس آهنی»، «اِلیزیوم/ بهشت»، «رزیدنت ایوِل/ اهریمن مستقر»، «گاتاکا» و… را تولید کرده است).
مبلغ پرداختی برای شرکت در مسابقه و ارائه‌ی آثار ۳۹ دلار تا پایان روز پانزدهم ژوئن، ۴۹ دلار تا اول ماه اوت، و ۵۹ دلار تا هجدهم اوت (آخرین فرصت ارسال آثار) است.

برچسب‌ها: