هنر و تجربه: شش روز از شروع شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن می‌گذرد و تا به اینجای کار، فیلم‌های شاخصی به نمایش درآمده‌اند؛ از جدیدترین آثار نانی مورتی گرفته تا گاس ون سنت.

وبسایت  اسکرین دیلی پس از به روی پرده رفتن تعداد کثیری از فیلم‌ها در سینماهای کن، فهرست ارزش گذاری جمعی از منتقدین رسانه‌های بزرگ دنیا برای فیلم‌های به نمایش درآمده (تاکنون) در بخش مسابقه جشنواره را منتشر کرده است.

«نیک جیمز» منتقد معروف مجله سایت اند ساوند انگلیس، «کیت مویر» منتقد نشریه تایمز انگلیس،«میشل سیمان» از پوزیتیف فرانسه، «دیدیه پرون» از لیبراسیون فرانسه، «جان شولتز اوجالا» از تاگ اشپیگل آلمان، «فابیو فرزتی» منتقد ایل مساجرو ایتالیا، «استفانی زاکارک» از ویلج وویس آمریکا، «پاول برنز» از سیدنی مورنینگ هرالد استرالیا و «کونگ ریت دی» منتقد بانگکوک پست تایلند از افرادی هستند که نام و رأی‌شان در این جدول آورده شده است.

تاکنون فیلم‌های «کارول» به کارگردانی تاد هینس، «پسر شائول» اثر لازلو نمش و «مادر من» جدیدترین فیلم نانی مورتی به ترتیب با میانگین امتیاز ۳٫۵، ۲٫۸ و ۲٫۶ رتبه‌های اول تا سوم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند .

این جدول را در زیر مشاهد می‌کنید:

Untitled