هنر و تجربه: مسعود امینی تیرانی کارگردان «بیداری برای سه رو» در گفت‌وگو با خبرنگار هنر و تجربه از توافقات اولیه با یک شرکت بین‌المللی برای پخش فیلم خود خبر داد: «با یک شرکت پخش ایرلندی وارد گفت‌وگو شده‌ایم. این شرکت از بیداری برای سه روز استقبال کرده است  و تصمیم دارد پخش فیلم را در خارج از کشور برعهده بگیرد.»

این کارگردان تجربه‌گرا در بخشی از صحبت‌هایش از فراهم کردن شرایط برای ساخت فیلم جدید خود گفت. امینی تیرانی با اشاره به این که هنوز در مرحله تکمیل فرایند فرمی فیلم‌نامه‌اش است، افزود: « شیوه و الگوی روایی این پروژه که هم اکنون در مراحل اولیه‌اش است، همان الگوی روایت در بیداری برای سه روز است. مطمئنا تمامی بازخوردها و نقد و نظرها درباره فیلم قبلی را در فیلم بعدی مد نظر قرار می‌دهم.»

امینی تیرانی که درباره فیلم‌ بعدی‌اش بیش از این توضیح نداد، از تداوم همکاری با تیم تولید فیلم قبلی خود گفت : «تهیه‌کننده فیلم هنوز مشخص نشده‌ است؛ اما قصد دارم هم‌چنان با گروه قبلی دست به ساخت فیلم جدید بزنم. در این فیلم نیز از حضور مجید شیخ‌انصاری بهره خواهم برد.»

امینی تیرانی هم‌چنین درباره بازخوردهایی که از مخاطبان بیداری برای سه روز در طول مدت اکران فیلم در گروه هنر و تجربه گرفته است، توضیح داد: «در مجموع نقدهای مثبت و منفی در شکل‌ها و فرم‌های مختلف به فیلم وارد شده است. نظرات نسبت به فیلم کاملا ضد و نقیض است؛ عده‌ای ازریابی مثبتی از فیلم داشتند و برخی نیز به کل مخالف آن بودند.»

کارگردان “بیداری برای سه‌روز” همچنین با ابراز امیدواری نسبت به استمرار فعالیت گروه هنر و تجربه، افزود: «البته که همه ما دوست داریم این طرح موفق شود و روز به روز فرم بهتری به خود بگیرد؛ با این‌حال باید یک روز نشست و براساس آمار و اطلاعات دقیق‌تر به بررسی نحوه اکران فیلم‌ها پرداخت. امینی تیرانی با ابراز نارضایتی از شیوه جدول‌بندی  فیلم‌ها، گفت: «در عین احترامی که برای همه‌ فیلم‌سازان این گروه قائلم، فکر می‌کنم کمی در حق بیداری برای سه‌روز اجحاف شده است. این فیلم در طول ۵ماهی که اکران شده، تنها ۱۲۰ نمایش داشته است و این در حالی است که طبق آمار منتشر شده از سوی گروه هنر و تجربه میزان اشغال صندلی برای این فیلم بیش از خیلی از فیلم‌های دیگر بوده است.میانگین فروش بیداری برای سه‌روز در هر سانس با بسیاری دیگر از فیلم‌ها برابری می‌کند. باید در آینده ساز و کار بهتری برای نمایش فیلم‌ها در نظر گرفت.»

در فیلم «بیداری برای سه‌روز» که بازی پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی، به کارگردانی مسعود امینی تیرانی و تهیه‌کنندگی مجید شیخ‌انصاری چندی پیش در گروه هنر و تجربه  اکران ، تمهیدات روایی خاصی لحاظ شده بود و همین باعث بازخوردهای متفاوتی از سوی مخاطبان شد.