هنر و تجربه :مایکل کین در جشنواره کن پس از نمایش جدیدترین فیلمش «جوانی»به سوال‌های خبرنگاران پاسخ گفت.

مایکل کین که در پنجاه سال اخیر برای نخستین بار در جشنواره فیلم کن حاضر شده است از نقش جدیدش در فیلم «جوانی» پائولو سورنتینو و درباره سالخوردگی حرف زد. ۴۹ سال از آخرین باری که مایکل کین به کن رفته بود می گذرد. بازیگر سرشناس بریتانیایی که اکنون ۸۲ ساله است می‌گوید: «آن موقع با فیلمی به نام «الفی» اینجا بودم. فیلم جایزه برد، اما من نبردم. برای همین دیگر هرگز برنگشتم. هیچ‌وقت بی‌خودی جایی نمی‌روم.»

مایکل کین در این فیلم در نقش آهنگ سازی بازنشسته در برابر هاروی کیتل و جین فوندا بازی می کند؛ اپرایی که به طرزی تملق آمیز از ترحم می‌گوید. او نقش یک آهنگ ساز مشهور را ایفا می‌کند که در سوییس با دخترش با بازی راشل وایز و دوست کارگردانش با بازی هاروی کیتل برای استراحت رفته است. او فلش بک‌هایی به گذشته می‌زند و دلش برای همه تلاش‌هایی که در حین کار می کرد، تنگ شده است. او در عین حال همیشه در حال خواندن گاردین است.

کین می‌گوید از این که چنین نقشی داشت خیلی خوشحال است: «تنها نقش جایگزین برای بازیگران مسن بازی در نقش یک مرده است. برای همین هم من نقش افراد پیر را انتخاب می کنم. فکر بهتری است.»کین عنوان کرده است وقتی فیلمنامه را برایش فرستادند او آن را خواند و بازپس فرستاد، چون به نظرش نقش کوتاهی بود اما بعد تهیه کننده به او گفت که منظورش این نبوده که نقش عاشق قصه را بخواند بلکه نقش پیشنهادی به او نقش پدر فیلم بودهاست.

در این نشست سورنتینو هم گفت:« امیدوار بود بتواند با نگاهی امیدوارانه از ترس‌هایمان سخن بگوید و از موضوعی که برای همه جالب است بگوید؛ این که چقدر وقت برایمان باقی مانده است.»

برچسب‌ها: