هنر و تجربه: عادل یراقی کارگردان فیلم «آشنایی با لیلا» که  چندی پیش در گروه هنر و تجربه  اکران شد، از تدوین فیلم جدید خود با عنوان «امتحان نهایی» خبر داد.

این کارگردان در گفت‌وگو با خبرنگار هنر و تجربه با اشاره به این که طرح امتحان نهایی از سوی عباس کیارستمی است، گفت: «باعث افتخار من است که بار دیگر درکنار این فیلم‌ساز بزرگ فیلم‌نامه را نوشته‌ام. در این فیلم شهاب حسینی و لیلا زارع به ایفای نقش پرداختند و حسین جعفریان به عنوان مدیر فیلم‌برداری حضور داشت.»

یراقی با بیان این که از نمایش فیلم‌ خود در کنار آثار ارزشمند دیگر بسیار خوشحال است، افزود: «زمانی که اقدام به ساخت “آشنایی با لیلا” کردم هنوز گروه هنر و تجربه وجود نداشت. با وجود نگرانی‌ها و تبعات مالی برای فروش فیلم، خرسندم فیلم توسط مخاطبان گروه هنر و تجربه دیده شد و با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.»

او در عین حال تصریح کرد: « نمی‌خواهم صحبت‌هایم درباره نگران مالی منفعت‌جویانه تلقی شود. حرف اصلی و توصیه من به فیلم‌سازانی است که بعد از این می‌خواهند متناسب با رویکرد اکران در هنر و تجربه فیلم بسازند؛ کسانی که از روی سناریو می‌دانند فیلم‌شان به اکران اصلی نمی‌رسد حواسشان جمع باشد که مخارج اضافی نکنند و متناسب با شرایط هنر و تجربه دست به ساخت فیلم بزنند.»

کارگردان آشنایی با لیلا در ادامه با بیان این که امیدوار است سینماهای بیشتری در اختیار گروه هنر و تجربه قرار بگیرد، گفت: «تشکیل چنین گروهی در کشور ما تا حدودی دور از ذهن بود. باید از مجموعه‌ پرکار هنر و تجربه که خوش‌برخورد و صمیمانه تلاش می‌کنند تا اکران فیلم‌های خوب به نتیجه برسد، تشکر کرد. با توجه به شرایط محدود اکران در کشور، با حضور این گروه می‌توان نگاهی مثبت به آینده سینمای ایران داشت.»

آشنایی با لیلا به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عادل یراقی و فیلم‌نامه مشترک او با عباس کیارستمی، با بازی لیلا حاتمی در گروه هنر و تجربه اکران شد.