هنر و تجربه: فیلم جدبد ویم وندرس، کارگردان برنده نخل طلای کن با نام «روزهای زیبای آرانخوئز» قبل از ساخته شدنش توسط سه کشور خریداری شد. این فیلم جدیدترین ساخته وندرس بعد از فیلم «همه چیز روبه‌راه می‌شود» است که در جشنواره برلین به نمایش درآمد.

شرکت‌های موویز اینسپایرد، ایموویژن و فیلگود اینترتینمنت، کپی رایت روزهای زیبای آرانخوئز را به ترتیب برای کشورهای ایتالیا، برزیل و یونان خریداری کرده‌اند.

فیلم نامه این اثر بر اساس نمایش‌نامه‌ای از پیتر هانکه نوشته شده که در آن مرد و زنی تفکرات‌شان در مورد عشق، الهیات و آزادی را در یک روز تابستان با یک‌دیگر به اشتراک می‌گذارند. گفت‌و‌گوهای این دو نفر حول مسائلی هم‌چون خاطرات، آرزوهای سرکوب شده و غیره در بستر دیالوگ‌های شعرگونه رد و بدل می‌شود. فیلم با همکاری شرکت فرانسوی آلفاما که فروش جهانی آن را نیز برعهده دارد و کمپانی فیلم سازی خود وندرس به نام نود رود، ساخته می‌شود.

فیلم‌برداری آخرین ساخته ویم وندرس که سابقه سه نامزدی اسکار و دریافت خرس طلای افتخاری جشنوراه برلین را نیز در کارنامه خود دارد طبق زمان بندی قرار است از ماه ژوئن (اواسط خرداد) آغاز شود.

برچسب‌ها: