هنر و تجربه: فیلم «سهم» به کارگردانی پیپا بیانکو به عنوان بهترین فیلم کوتاه شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد. این فیلم از کارگاه کارگردانی زنان وابسته به انستیتو فیلم آمریکا برای فستیوال کن فرستاده شده بود.

داوران بخش‌ سینه‌فونداسیون و فیلم‌های کوتاه جشنواره کن به ریاست عبدالرحمان سیساکو، کارگردان موریتانیایی نامزد اسکار، جایزه دوم بخش سینه‌فونداسیون را به ایگناسیو یوریچیچ مریان برای فیلم «لوکاس پردیداس»، و جایزه سوم را مشترکاً به دو فیلم «بازگشت ارکین» اثر ماریا گوسکوا از روسیه و «ویکتور ایکس ایکس» به کارگردانی ایان گاریدو لوپز از اسپانیا اهدا کرد.

بخش سینه فونداسیون کن هر ساله آثار منتخب دانشجویی ارسال شده از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سینمایی سراسر دنیا را با هدف کشف فیلم‌سازان جدید به نمایش می‌گذارد.امسال در بخش فیلم کوتاه، هیئت داوری از بین ۴۵۵۰ اثر ارسال شده از ۱۰۰ کشور مختلف، ۹ فیلم را انتخاب کرده بود. در هجدهمین سال اضافه شدن بخش سینه فونداسیون به کن نیز، ۱۸ فیلم از بین ۱۵۹۳ اثر رسیده از ۳۸۱ دانشگاه و مدارس فیلم‌سازی ۱۶ کشور مختلف دنیا، برای بخش رقابتی انتخاب شده بودند. فیلم «کشتارگاه» به کارگردانی بهزاد آزادی از دانشگاه هنر تهران نیز یکی از فیلم‌های بخش سینه‌فونداسیون بود.

برنده جایزه اول این بخش ۱۵ هزار یورو، برنده جایزه دوم ۱۱٫۲۲۰ هزار یورو و برنده جایزه سوم ۷٫۵۰۰ هزار یورو جایزه نقدی دریافت می‌کند. حضور اولین فیلم بلند سینمایی کارگردان برنده جایزه اول بخش سینه‌فونداسیون در جشنواره‌های آینده  کن قطعی است.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن یکشنبه ۲۴ می (۳ خرداد) با معرفی برندگان بخش مسابقه به کار خود پایان می‌دهد.