هنروتجربه:فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه‌کنندگی امیر پورکیان  از طرف دبیرخانه جشنواره فیلم مسکو برای حضور در بخش اصلی این جشنواره پذیرفته شده است. این جشنواره خرداد برگزار می‌شود .  حضور دریا و ماهی پرنده در بخش اصلی این جشنواره اتفاق مهمی برای سینمای ایران محسوب می‌شود و باید به انتظار نشست که هیأت داوران جشنواره فیلم مسکو چه واکنشی را نسبت به فیلم غفارزاده نشان دارند.

غفارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار هنروتجربه گفت:« دو هفته‌ای می‌شود که فیلم برای بخش اصلی مسابقه انتخاب شده است و دو روز پیش هم اسامی بخش مسابقه اعلام شد.در این جشنواره ۱۲ فیلم  از کشورهای آلمان، فرانسه، صربستان، ژاپن و … حضور دارند که با آن‌ها رقابت می‌کنیم.با اطلاعاتی که از فیلم‌های بخش مسابقه دارم و مطالعه‌ای که از خلاصه داستان‌ داشته‌ام، دریا و ماهی پرنده قصه‌ای متفاوت دارد و امید بسیاری برای مورد توجه قرار گرفتن آن دارم. »

او در پاسخ به این سوال که چه کسانی از عوامل فیلم شما را در جشنواره همراهی می‌کنند، اضافه کرد:«جشنواره فقط از کارگردان و تهیه‌کننده دعوت کرده است، امیر پورکیان تهیه‌کننده فیلم من را همراهی خواهد کرد اما قصد داریم بازیگر نوجوان نقش اول فیلم، علی اکبر صحرایی را هم با هزینه شخصی همراه خود ببریم. »

غفارزاده حضور یک فیلم ایرانی در جشنواره مسکو امیدوار‌ کننده دانست:« هر جشنواره‌ای که خارج از ایران برگزار می‌شود حال چه در رده‌های الف و چه پایین‌تر اگر یک فیلم ایرانی باعث خوشحالی است .امیدوارم که رسانه‌ها جمعی  این اخبار به خوبی پوشش دهند و اطلاع‌رسانی کنند.من بسیار خوش‌بین هستم و امیدوارم که بتوانیم موفقیت کسب کنیم. »

مهرداد غفارزاده که سال گذشته با فیلم‌اش به سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر آمد درباره کار تازه‌اش می‌گوید:« متاسفانه به علت کمبود بودجه فیلم«روزهای مرد مرده» که در مرحله پیش تولید قرار داشت را متوقف کرده‌ام.امیدوارم که شرایط مساعد شود و حمایت‌های لازم صورت بگیرد تا بتوانم این کار را هم به پایان برسانم. »

دریا و ماهی پرنده 1

فیلم دریا و ماهی پرنده با بازی همایون ارشادی، نیوشا ضیغمی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح، علی اکبر صحرایی، ارشیا طالبی،مازیار نوروزی، محسن تمیزی، مهرداد غفارزاده و … قصه‌ی نوجوانی  به نام احسان را روایت می‌کند که نه توانایی تکلم و نه توانایی شنیدن دارد.او بدون ارتکاب جرم در مرکز بازپروری نوجوانان بزهکار در یک منطقه محروم به سر می‌برد.احسان چند بار تلاش به فرار از مرکز بازپروری می کند . این فیلم در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در بخش هنروتجربه به نمایش درآمد.