هنر و تجربه: به نظر می‌رسد فیلم «آدمکش» به کارگردانی هو شیائو شن در فاصله یک روز مانده به پایان جشنواره، با توجهاتی که از سوی منتقدان خارجی به این فیلم شد، گمانه زنی‌ها بر سر کسب نخل طلا را برهم زده باشد.
تا روز نهم جشنواره کن، در حالی که تنها فیلم «مکبث» به کارگردانی جاستین کورزل در بخش مسابقه به نمایش درنیامده بود فیلم شیائو شن با امتیاز ۳٫۵ از ۴ در صدر جدول ارزش گذاری منقدان خارجی قرار گرفت.
«نیک جیمز» منتقد معروف مجله سایت اند ساوند انگلیس، «کیت مویر» منتقد نشریه تایمز انگلیس،«میشل سیمان» از پوزیتیف فرانسه، «دیدیه پرون» از لیبراسیون فرانسه، «جان شولتز اوجالا» از تاگ اشپیگل آلمان، «فابیو فرزتی» منتقد ایل مساجرو ایتالیا، «استفانی زاکارک» از ویلج وویس آمریکا، «پاول برنز» از سیدنی مورنینگ هرالد استرالیا و «کونگ ریت دی» منتقد بانگکوک پست تایلند از افرادی هستند که نام و رأی‌شان در این جدول آورده شده است.
فیلم «کارول» به کارگردانی تاد هینس مشترکاً با آدمکش، ۳٫۵ ستاره دارد و پس از آن «پسر شائول» اثر لازلو نمش و «کوه‌ها از هم جدا می‌شوند» فیلم ژیا ژانگ‌که، هر دو با ۲٫۸ امتیاز در رتبه‌های بعدی هستند.
برگزیدگان نهایی شصت و هشتمین دوره جشنواره کن،یکشنبه (۲۴ می) اعلام خواهند شد.

1219855_Screen-Cannes-2015-Jury-Grid-Day-9