هنر و تجربه :انجمن بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) و داوران کلیسای جهانی برگزیدگان خود در جشنواره کن را انتخاب کردند.به گزارش ورایتی،  فیپرشی  فیلم برتر خود را در بخش‌های مسابقه،  نوعی نگاه و  دو هفته کارگردانان را انتخاب می‌کند.

 

 فیپرشی جایزه خود در بخش مسابقه اصلی را به «پسر سائول» ساخته لاسلو نمس مجارستانی اهدا کرد. فیلم هندی «ماسان» به عنوان اولین فیلم  نراج گایوان از هند که درباره مردمی است که کنار رود گنگ زندگی می‌کنند و هند جدید و قدیمی را زیر ذره‌بین می‌گذارد، در بخش نوعی نگاه جایزه فیپرشی را به دست آورد و «پائولینا» که پیش از این به عنوان برنده بخش دو هفته کارگردانان انتخاب شده بود، جایزه فیپرشی را نیز برای کارگردانش سانتیاگو میتره آرژانتینی به ارمغان آورد. این فیلم درباره وکیلی است که معلم می‌شود.

داوران کلیسای جهانی نیز جایزه اصلی خود را به فیلم ایتالیایی «مادر من» ساخته نانی مورتی اهدا کرد. این فیلم درباره بحران‌های شخصی در زندگی یک کارگردان است.«اندازه یک مرد» ساخته استفان بریزه فرانسوی و «تکلوب» ساخته بریلانته مندورا فیلیپینی نیز به عنوان فیلم‌های شایسته تقدیر داوران کلیسای جهانی معرفی شدند.

جوایز بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم کن امشب اعلام می‌شود.

برچسب‌ها: