هنر و تجربه: فیلم جدید علی قوی‌تن این روزها تکمیل شده و آماده نمایش است.
قوی‌تن که سال گذشته فیلم «آفتاب، مهتاب، زمین» را در گروه هنر و تجربه در اکران داشت، در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه از ساخت یک فیلم جدید خبرداد که «آسمان آبی مادرم » نام دارد:« این فیلم آماده نمایش است و فعلا همکاران بخش بین‌الملل فارابی مشغول رایزنی با جشنواره‌های خارجی هستند تا برنامه نمایش جشنواره‌ای آن مشخص شود.»
قوی‌تن حال و هوای دوازدهمین فیلم بلند سینمایی‌اش را مشابه فیلم‌های مستقل قبلی که تاکنون کارگردانی کرده، توصیف کرد : «یک بار دیگر با نابازیگران کار کرده‌ام. فیلم در یک منطقه معدنی می‌گذرد. منطقه‌ای در اطراف دامغان و سمنان که معادن زغال‌سنگ دارند و به مشکلات کارگرهای معدن که زغال سنگ استخراج می‌کنند و شرایط سخت کارگران معدن می‌پردازد.»
قوی‌تن ادامه داد: «سال گذشته هم در گروه هنر و تجربه فیلم داشتم و دو فیلم «پرواز بادبادک‌ها» و «بازگشت» صحبت شده که در این گروه به نمایش درآید . به همین دلیل فیلم جدیدم را هنوز برای نمایش به این گروه،ارائه نداده‌ام .»
آسمان آبی مادرم ، داستان سارا و پسرش امیر را روایت می‌کند که در میان کوه‌های خشک و خشن زندگی می‌کنند و برای حفظ معدن زغال سنگ خود با موانع و سختی‌هایی مواجه می شوند.

 

4

عوامل سازنده فیلم آسمان آبی مادرم عبارتند از: کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه و تهیه‌کننده: علی قوی تن — مدیر فیلم‌برداری: شهاب نوروزیان – تدوین: مهدی حسینی‌وند-موسیقی: صبا صمیمی – صدابردار: احمدصالحی – صداگذاری و میکس: سید محمد کشفی- جانشین تولید: علی حسین نژاد – برنامه‌ریز: بیژن موسوی کاشانی – عکاس:حسین حسینی زاده – منشی صحنه : سارا اصلانی – طراح چهره پردازی : رحیم مهدی خانی – طراح صحنه و لباس: علی قوی تن، نسترن صفری