هنر و تجربه: پنجمین جشنواره فیلم شهر مستر کلاس‌هایی را باحضور «کریستف زانوسی»،«دبورا یانگ»، «دینا یوردانوفا» و «کارولین اوتو» برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، بیش از ۱۰ مسترکلاس با حضور اساتید بین‌المللی طی سه روز در پردیس سینمایی ملت و به میزبانی جشنواره بین المللی فیلم شهر برگزار می‌شود که «کریستف زانوسی»، «دبورا یانگ»، «پروفسور دینا یوردانوفا» و «کارولین اوتو» چهار تن از اساتید این مسترکلاس‌ها هستند.

در این مسترکلاس‌ها که در مدت زمان ۴۵ تا ۶۰ دقیقه برگزار می‌شود، اساتید بین‌المللی دعوت شده به جشنواره، علاوه بر سخن گفتن درباره موضوعات تعیین شده و مرتبط با فیلم‌سازی شهری، تجربیات خود را با حاضران به اشتراک می‌گذارند.

عناوین مسترکلاس های اعلام شده از این قرار است:

«پروفسور دینا یوردانوفا» از انگلستان که ریاست دانشکده سینمای دانشگاه سنت اندروز را بعهده دارد با موضوع «پاریس در مقام قطب سینمایی»

«کارولین اوتو» از آلمان، عضو هیات مدیره انجمن فیلمنامه‌نویسان اروپا با موضوع «فیلم‌نامه‌نویسی در مقام شهروند»

«دبورا یانگ» از آمریکا، دبیر نقدهای بین‌الملل «هالیوود ریپورتر» با موضوع «سینمای شهری در برابر جهانی‌سازی»

«کریستف زانوسی» از لهستان، کارگردان با موضوع «ساختار در شهر، ساختار در سینما»

اسامی اساتیددیگر مسترکلاس‌های جشنواره فیلم شهر به زودی اعلام می‌شود.

افتتاحیه رسمی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، چهارشنبه ششم خردادماه در ایوان شمس برگزار می‌شود و برنامه بخش اصلی جشنواره از هفتم خردادماه در ۱۱ سالن سینمایی تهران و به مرکزیت پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.