هنرو تجربه:  نشست خبری پنجمین دوره جشنواره فیلم شهر با حضور دبیر جشنواره در فرهنگسرای سرو برگزار شد.

سیاوش حقیقی دبیر جشنواره در بخشی از این نشست ضمن توضیح برنامه‌های جشنواره، برگزاری بخش محله از سوم خردادماه گفت: «در این بخش به صورت رایگان از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خدماتی به شهروندان برای ساخت فیلم های شهری ارائه شد که البته این خدمات رسانی وظیفه شهرداری به حساب می آید. در این راستا ۱۵۸ فیلم در بخش محله توسط همشهریان ما ساخته شد که در حال حاضر در پردیس سینمایی ملت در حال نمایش است.»

دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر ادامه داد: «مراسم افتتاحیه جشنواره چهارشنبه ۶ خرداد ساعت ۸:۳۰ دقیقه در محل ایوان شمس برگزار شده و در این مراسم از هنرمندانی چون مسعود کیمیایی، پوران درخشنده و زنده یاد مرتضی احمدی و زنده یاد رسول ملاقلی پور تجلیل می شود. در کنار آن بخش اهدای جوایز اقلام تبلیغاتی، بخش محله و بخش فیلم‌نامه نیز در مراسم افتتاحیه صورت می‌گیرد.»

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی این جشنواره در ادامه  نشست خبری درباره بخش های مختلف جشنواره توضیح داد: «در این جشنواره ۹ مسترکلاس و ۳ نشست رسانه‌ای با حضور داوران جشنواره و در محل پردیس ملت برگزار می شود. هم‌چنین برای اولین بار طی قراردادهایی با آموزشگاه های آزاد سینمایی تصمیم گرفته شد تا این آموزشگاه ها هنرجویان و اساتید منتخب خود را به جشنواره معرفی کنند تا به صورت رایگان از برنامه های جشنواره فیلم شهر استفاده کنند.»

در ادامه دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر،نامزدهای بخش اقلام تبلیغاتی جشنواره در بخش های عکس،پوستر،آنونس و عنوان‌بندی را اعلام کرد. در میان نامزدهای بخش آنونس نام میثم رضایی برای ساخت آنونس مجموع فیلم‌های هنر و تجربه به چشم می خورد.

 

برچسب‌ها: