هنر و تجربه: هیئت داوران جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال معرفی شدند. دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال که از روز دوشنبه آغاز به کار کرده است، هیئت داوران خود را معرفی کرد.
احمد الستی، سپیده عبدالوهاب، شهاب حسینی، شهرام مکری، فرشاد محمدی، سعید عقیقی و محسن هاشمی امسال فیلم‌های بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی نهال را داوری می‌کنند.
احمد الستی منتقد، مدرس و کارگردان سینما است. وی پس از دانش آموختگی در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران در دانشگاه ایالتی تگزاس، واقع در دالاس ادامه تحصیل داد و دکترای خود را در رشته ی زیبایی شناسی سینما دریافت نمود.
سپیده عبدالوهاب تدوینگر سینما فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد است و فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۲ در مقام تدوین‌گر آغاز کرده است. وی در سال ۱۳۸۵ سیمرغ بلورین بهترین تدوین را برای فیلم “خون بازی” از بیست و پنجمین جشنواره فجر از آن خود نمود.
شهاب حسینی بازیگر سینما . وی درسال ۱۳۸۶ برای فیلم محیا از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، و در سال ۱۳۸۷ در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای فیلم سوپر استار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد.
شهرام مکری فارغ التحصیل سینما با گرایش کارگردانی در مقطع کارشناسی . مکری با فیلم کوتاه طوفان سنجاقک به شهرت رسید و توجه منتقدین را به خود جلب نمود. فیلم ماهی و گربه در سال ۲۰۱۳ جایزه بخش افق نور هفتادمین جشنواره فیلم ونیز را کسب نمود.

فرشاد محمدی  فیلمبردار  آثاری همچون کلاشینکف، فرشته ها با هم می آیند، نهنگ عنبر، مستانه و رخ دیوانه . فرشاد محمدی در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی شد.
سعید عقیقی منتقد، فیلمنامه نویس، مدرس و کارگردان سینما است. او فعالیت سینمایی خود را در مقام نویسندگی از سال ۱۳۷۹ با فیلم هفت پرده آغاز کرد. عقیقی همچنین فیلمنامه های صداها، موج مرده، هفت پرده و شب های روشن را نوشته است. وی تالیف و ترجمه‌ی کتاب هایی از قبیل دیرینه شناسی سینما، نگاهی به سینمای معاصر و سرگذشت آدل.ه را در کارنامه خود دارد.
محسن هاشمی نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه هنر می باشد. او فارغ التحصیل دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر است. از مستندهای ایشان می‌توان به ماکرو فتوگرافی سوسک برگ خوار نارون ، ملیله کاری و مینا کاری اشاره کرد. از ذهنیت تا عینیت در سینما، ماخذشناسی هنر و فردوسی و هنر سینما برخی از کتاب های نوشته شده توسط ایشان می باشد.

همچنین خاطر نشان می شود که خسرو سینایی چهارشنبه ۶ خرداد به جشنواره نهال می‌رود.خسرو سینایی برای نمایش فیلم های خود (شرح حال، سردی آهن، حاج‌مصور‌الملکی، گیزلا) و نقد و بررسی این آثار به نهال در جشنواره حضور پیدا می‌کند. این سانس ویژه جشنواره ساعت ۱۷ الی ۱۹ در تالار فارابی دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: