هنروتجربه:ابوالفضل صفاری این روزها نگارش فیلم‌نامه فیلم جدیدش «بی‌سایه» را به اتمام رسانده‌است.

«از تهران تا بهشت» دومین فیلم بلند صفاریان سال گذشته در گروه هنر و تجربه اکران شد،او قصد دارد سومین فیلم بلندش را با همکاری یک شرکت آلمانی در حوالی یزد جلوی دوربین ببرد.صفاریان در گفت‌‌وگو با خبرنگار هنروتجربه درباره فیلم بی‌سایه توضیح داد:« مدتی پیش با همکاری سجاد افشاریان فیلم‌نامه بی‌سایه را به پایان رساندم. ما به زودی این متن را برای دریافت پروانه ساخت ارائه می‌کنیم و بلافاصله آن را در یک منطقه کویری در استان یزد جلوی دوربین می‌بریم. این فیلم تولید مشترک ایران و آلمان است. »

او همچنین در پاسخ به این سوال که فیلم‌تان چه تفاوتی با کارهای قبلی دارد، گفت: « احساس می کنم  بی‌سایه نسبت به دو فیلم قبلی من کامل‌تر است.بازیگران این فیلم ایرانی هستند و همکاری با کشور آلمان مربوط به مسائل دیگری است. »

این کارگردان درباره همکاری با یک بازیگر و نویسنده تئاتر نیز افزود: «سجاد افشاریان یکی از نمایش‌نامه نویسان موفق ایرانی است و با تماشای چند تئاتر او متوجه نزدیکی فکر و دیدگاه خودم با او شدم. او جوان خلاق و خوش‌فکری است و  حدس می‌زدم نوشتن فیلم‌نامه با کمک او اتفاق‌های خوبی را رقم بزند. »

فیلم پیشین صفاریان از تهران تا بهشت که فیلم‌نامه‌اش را صفاری با همکاری حسین مرتضاییان آبکنار نوشته بود، قصه‌ زندگی غزال را روایت ‌می‌کرد، زن جوانی که با همسرش دچار چالش شده‌ و در حال فروپاشی ذهنی بود. مرد زن را ترک می‌کند و زن در جستجویی به دنبال شوهر، مسیری نمادین را طی می‌کند و در این سیر و سلوک به حقیقت ماجرا پی می‌برد.صحنه‌هایی از آن فیلم در کویر می‌گذشت و گویا قصه فیلم جدید این کارگردان نیز در دل کویر روایت می‌شود. صفاریان که چندان تمایل ندارد که تا پایان تولید فیلم‌ بی سایه، جزییات آن را رسانه‌ای کند اما در پاسخ به این سوال که آیا این فیلم‌  را هم برای اکران به هنروتجربه ارائه می کند،گفت:« می‌خواهم تا ابد فیلم‌هایم در گروه هنروتجربه اکران شود.»