هنروتجربه:در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴روزنامه‌های بانی فیلم و هنرمند صحبت‌های جمشید مشایخی در آغاز دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» را منتشر کرده است.روزنامه صبا هم گفت‌وگویی با شاهین دانشفر دبیر دوازدهمین جشنواره فیلم دانشجویی «نهال» انجام داده است.

روزنامه بانی فیلم یادداشتی از امیرحسین علم‌الهدی با تیتر سینما را فدای فیلم‌های بساز بفروشی نکنم! به چاپ رسانده است.در این یادداشت آمده:« چاره‌ای نداریم که نگاهمان را در نگارش سیاست‌های سینمایی متوازن کنیم و ضمن توجه به تولید کیفی، سیاست اصلی را بر مبنای ضرورت افزایش مخاطبان سالانه سینمایی بنویسیم تا با اینگونه سیاستگذاری هم تولید‌کنندگان عزیز متوجه جایگاهشان در سینمای ایران شده و هم متوجه این نکته باشند که همه سینمای ایران «فقط تولید فیلم» نیست و از سوی دیگر دولت نیز متوجه باشد که وظیفه اصلی‌اش مراقبت از تولید کیفی از یک سو و از دیگر سو رعایت حقوق مصرف‌کننده است.در اصل، دولت وظیفه‌ای در قبال تولیدکنندگان غیرکیفی ندارد و قرار نیست هرکدام از این دو اصل «قربانی» دیگری گردد. در چنین شرایطی بالطبع رشد متوازن به منزله مراقبت از این دو اصل سینماست، نه اینکه مانند سه دهه گذشته حقوق مصرف‌کننده را فدای تولید کنیم آن هم تولید غیرکیفی و به قول معروف بساز و بفروشی…»

در روزنامه آفتاب یزد،  به بهانه اکران فیلم «پنج تا پنج» به کارگردانی تارا اوتادی گفت‌وگوی رامک صبحی با رضا کیانیان را که در سایت هنر و تجربه منتشر شده بود باز نشر کرده  است.در این گفت‌وگو کیانیان توضیح داده که با سینمای دولتی مخالف است و وظیفه دولت حمایت از گروه‌های مانند هنر و تجربه است. همچنین در روزنامه بانی فیلم معرفی فیلم پنج تا پنج و استقبال خوب از آن پس از گذشت یک ماه از اکرانش به چشم می‌خورد.

روزنامه هفت صبح هم خبر کار تازه شهرام مکری به نام «هجوم» را منتشر کرده و در روزنامه بانی فیلم گفت‌وگویی با امیر اثباتی به بهانه همکاری دوباره با مکری به چشم می‌خورد.او همکاری با مکری در ماهی و گریه را تجربه‌ای جذاب دانست.

در روزنامه مردم سالاری خبری با تیتر «احتمال باران اسیدی مشکلی برای دریافت پروانه نمایش ندارد » به چشم می‌خورد. باران اسیدی به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها در سی‌و سومین جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه شد.