هنروتجربه:دیروز و امروز در تاریخ (۸ و ۹ خرداد ۱۳۹۴) روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور به خبرهایی درباره هنروتجربه و سینمای تجربی پرداخته‌اند:

خبرگزاری مهر گفت‌وگویی با فائزه عزیزخانی کارگردان فیلم «روز مبادا» منتشر کرده است که این روزها در گروه «هنروتجربه» در حال اکران است.به همین مناسبت او در این گفت‌وگو از پروسه نگارش فیلم‌نامه خود و حضورش در کارگاه های کیارستمی که منجر به شکل گیری روز مبادا شد، سخن می‌گوید.عزیزخانی در این گفت‌وگو توضیح می‌دهد:«من قبل از اینکه وارد ورک شاپ‌های کیارستمی شوم، فرم را به خوبی نمی شناختم. البته می‌دانستم که چه فرمی مورد نظرم است اما نمی دانستم که چه سبکی از فیلم‌سازی را قرار است اجرایی کنمبه طور مثال بعضی می‌گویند وقتی شما فیلمی را می‌بینید و آرزو می‌کنید که ای کاش آن را ساخته بودید، زمانی است که متوجه شده‌اید چه فیلمی را می‌خواهید بسازید. من هم می‍‌دانستم چه فیلم‌هایی حسادت من را بر می‌انگیزد اما دانش استفاده از فرم مورد علاقه‌ام را نداشتم و این دانش در ورکشاپ‌های کیارستمی به دست آمد. او تحلیل درستی روی فرم گذاشت و مرا ترغیب کرد تا از متریالی که در ذهنم است، استفاده کنم. درواقع ورکشاپ‌های کیارستمی به نوعی ترغیب و یادگیری برای انجام کار است.کیارستمی به من جسارت آموخت.خود من سبک و سیاق کارم را می شناختم، می‌دانستم که چه فیلم‌سازانی را دوست دارم و چقدر سینمای کیارستمی را دوست دارم اما دانش و جسارت این‌که فراتر از سینمای کلاسیک را تجربه کنم، نداشتم. روزی که وارد ورکشاپ کیارستمی شدم به خاطر تشویق او به آزادی عمل، برای من و بسیاری از هنرجویان این اتفاق افتاد که بتوانیم به روایت خود برای خلق قصه‌هایمان برسیم. »

هم‌چنین روزنامه ایران و خبرگزاری ایسنا خبر راه یافتن مستند «من می‌خوام شاه بشم»  به کارگردانی مهدی گنجی به جشنواره بین‌المللی شفیلد انگلستان را منتشر کرده است.این مستند تنها نماینده ایرانی در این جشنواره است.فیلم مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندی درباره «عباس برزگر» است که با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی در دهکده­‌ گردشگری‌اش پذیرایی می‌کند و آن‌ها را به دیدن عشایر می‌برد؛ اما او یک رویای بزرگ در سر دارد…

سایت بنیاد سینمایی فارابی از وضعیت تولید ۸۱ فیلم سینمایی در اوایل خرداد ماه سال جاری خبر دادند.که در بین این اسامی نام چند فیلم تجربی به چشم می‌خورد. «یک شهروند کاملا معمولی» مجید برزگر، «امتحان نهایی» عادل یراقی در مرحله صداگذاری هستند.

هم‌چنین بانی فیلم به خبر تور ایران‌گردی «هنروتجربه» در شیراز اشاره کرده است.

روزنامه هفت صبح خبر اکران فیلم «فردا» به کارگردانی مشترک مهدی پاکدل و ایمان افشاریان در گروه هنروتجربه را منتشر کرده است.صادق صفایی، علی دهکردی، امیررضا دلاوری، مجید آقاکریمی، سوده شرحی و ستاره اسکندری از بازیگران این فیلم هستند.

روزنامه وطن امروز یادداشتی بر فیلم «پریدن از ارتفاع کم» به قلم مرتضی اسماعیل دوست را منتشر کرده است.در این نقد آمده است:« فیلم‌های تجربی سعی دارند با نگاهی تازه به بازنمایی فرم و رویه قالب در سینما پرداخته و در این مسیر به اشکالی جدید در بافت و شاکله اثر دست یابند اما فیلم «پریدن از ارتفاع کم» نه تنها فاقد فرم و بیان تازه‌ای در ساختار و اجرای اثر است بلکه از این حیث، دارای نماهایی ساده در کارگردانی و بدون پیچش‌های روایی در فیلم‌نامه است و مساله اساسی فیلم‌ساز از این سازه نه در شکل ارائه بلکه در مفهوم نهفته‌ای است که ایده اولیه بر اساس رسیدن به خاستگاه فوق طرح‌ریزی شده است. »

هم‌چنین در روزنامه هنرمند، سیدرضا صائمی یادداشتی ذر باب هنروتجربه با تیتر «تجربه‌ای تازه به نام سینمای هنروتجربه» نوشته است. در این یادداشت آمده است:« جنگ میان سینمای تجاری و سرگرم‌کننده با سینمای هنری و روشنفکرانه هم‌چون جدال سینما و مدرنیته یا جدال میان عقل و عشق در سینمای ما وجود داشته و گویی امروز با ظهور پدیده جدیدی به نام سینمای هنروتجربه بار دیگر این جدال به جدلی تازه بدل شده.گفت‌وگوی جنجالی بین امیرحسین علم‌الهدی و حسین فرحبخش در برنامه سینمایی هفت بر آتش این اختلاف افزوده و شکاف این دو رویکرد به سینما را نمایان‌تر کرده است. البته که حضور این دو نوع سبک سینمایی لزوما به معنای نفی طرف مقابل نیست اما حسین فرحبخش چنان تند و تیز بر سینمای هنروتجربه می‌تازد که گویی این نوع از فیلم‌ها دودمان سینمای ایران را بر باد می‌دهد. این در حالی است که بسیاری از استعداد‌های درخشان ما در عرصه فیلم‌سازی از دل سینمای تجربی بیرون آمده‌اند. »