هنر و تجربه: فیلم «۳۱۶» ساخته پیمان حقانی از ۱۶ خرداد در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش در می‌آید.

فیلم ۳۱۶ پیش از این در جشنواره‌هایی از قبیل مانهام آلمان، جشنواره پراگ، میل ولی سانفرانسیسکو و جشنواره جین سیسکل به نمایش درآمده است.

در این فیلم هیچ یک از شخصیت ها دیده نمی شود  و در واقع پاهای شخصیت‌های روایت‌گر داستان فیلم است:« زنی خاطرات زندگی و کشورش را از پیش از تولد تا لحظه مرگ روایت می‌کند. داستان این ۶۳ سال زندگی ببشتر از طریق کفش‌ها و پاهای شخصیت‌های فیلم روایت می‌شود. داستانی پر حادثه که هم انقلاب و هم جنگ ۸ساله ایران را در بردارد. در فیلمی که هیچ‌یک از شخصیت‌هایش دیده نمی‌شوند و اولین نمونه در نوع خودش است، با صحنه‌هایی از جنگ، انقلاب، امید و زندگی و مرگ مواجه می‌شویم. شما به فیلمی دعوتید که باید چهره تک تک شخصیت‌هایش را خود ترسیم کنید. فیلمی با داستان‌هایی خنده‌دار، غم‌انگیز و عجیب»

پیمان حقانی کارگردان این فیلم پیش از ساخت ۳۱۶، دو فیلم کوتاه «سلول شماره ۳» و «تصویر عشق» و دو مستند ساخته است که مستند «راز مرگ مهدی» او در جشنواره‌های زیادی موفق به دریافت جایزه شد. حقانی هم‌چنین فیلم بلند دیگری به نام «مردی که گیلاس‌هایش را خورد» با بازی حسن پورشیرازی، آشا محرابی، حامد بهداد، رضا افشار و حمیدرضا کشانی در سال ۱۳۸۷ ساخته‌است که در شبکه خانگی  به نمایش درآمد.

عوامل این فیلم سینمای عبارتنداز:کارگردان و تهیه‌کننده: پیمان حقانی- نویسنده فیلم‌نامه: حمید رضا کشانی، پیمان حقانی – مدیر فیلم‌برداری: داود ملک حسینی- تدوین: هایده صفی یاری – موسیقی: مهیار افشار – طراح صحنه و لباس: افسانه صرفه جو، پیمان حقانی- دستیاران کارگردان: علی علایی‌نژاد، پریا صادق‌بیگی، بشیر اصلانیان، سجاد سلیمانی- راوی: سارا وزیرزاده- مدیر تولید:علیرضا اخوان، بهرنگ سنجابی