هنر و تجربه: چهاردهمین شماره ماهنامه هنر و تجربه منتشر شد.
این ماهنامه که در مراکز نمایش فیلم‌های گروه هنر و تجربه به رایگان توزیع می‌شود، در ۱۳۶ صفحه و در قالب‌های نقد، گزارش، مصاحبه و میزگرد چاپ شده است.

در بخش «حرف اول» شهرام مکری کارگردان فیلم ماهی و گربه و عضو شورای سیاستگذاری این گروه نوشته است: «فیلم خوب. این پاسخی به دوستانی است که از من درباره ابزاری می‌پرسند تا به واسطه‌اش بتوان حیات گروه هنر و تجربه را تضمین کرد.»
مکری اضافه کرده است: «تا فیلم خوب در اختیار نداشته باشیم، امکان ندارد بتوان با هرنوع برنامه‌ریزی و طراحی و به دست آوردن پول و برگزاری جشنواره و کارهایی شبیه این‌ها، تماشاگر را به سالن سینما کشاند.»

بخش عمده این شماره از ماهنامه به دو فیلم «کپی برابر اصل» و «پنج تا پنج» اختصاص دارد. پانزده نقد سینمایی از منتقدانی از قبیل امیر پوریا، مهرزاد دانش، محسن بیگ‌آقا، پوریا ذوالفقاری و چندین منتقد دیگر در ارتباط با فیلم کپی برابر اصل به چاپ رسیده است و سهم فیلم پنج تا پنج دو نقد و گفت‌وگویی با تارا اوتادی کارگردان فیلم است.

در میزگردی با حضور نوید دانش، فائزه عزیزخانی و علی کریم که همگی از شاگردان کارگاه‌های عباس کیارستمی هستند، نقش کارگاه‌های کیارستمی در تربیت نسلی از فیلم‌سازان بررسی شده است. در این میزگرد شاگردان کیارستمی از روش کار او و نگاهش می‌گویند.

گزارش کاملی از جلسات آیین دیدار فیلم‌های «پریدن از ارتفاع کم» ، «روز مبادا»، «مردی که اسب شد»، «آتلان»، «دختر..مادر..دختر» و «جایی برای زندگی» و جلسات نقد و بررسی این فیلم‌ها در خانه هنرمندان و در شهرستان‌های اصفهان و رشت در صفحات ابتدایی مجله آمده است. هم‌چنین گفت‌و‌گوی کوتاهی با ژان میشل فرودون سردبیر سابق کایه دوسینما در ارتباط با تجربه مشابه گروه هنر و تجربه در فرانسه صورت گرفته است.

فیلم‌های دوره‌های قبل گروه هنر و تجربه نیز از دید نویسندگان این مجله دور نمانده‌اند. پیروز کلانتری درباره مستند «جایی برای زندگی» نوشته است و محسن آزرم به بهانه نمایش واپسین فیلم آلن رنه «زندگی رایلی» به این فیلم پرداخته است. علیرضا حسن‌خانی «مردی که اسب شد» را پیشنهادی تازه برای تجربه‌ای متفاوت توصیف کرده و نزهت بادی روز مبادا را شعری باشکوه از زندگی روزمره خوانده است. علی افتخاری نیز به بهانه اکران اسب تورین مطلبی در مورد این فیلم بلا تار کارگردان مجاری نوشته است.

گزارش مناظره تلویزیونی امیرحسین علم‌الهدی مدیر اجرایی گروه هنرو تجربه با محمدحسین فرحبخش تهیه‌کننده سینمای ایران، معرفی جشنواره‌های سینمای مستقل و تاریخچه سینمای مستقل آمریکا از دیگر مطالب این شماره از مجله هستند.

در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.