هنر و تجربه: هجدهمین دوره جشنواره فیلم بروکلین، آثار بخش داستانی و مستند بخش مسابقه خود را مشخص کرد. ۱۰۸ فیلم بلند و کوتاه از ۲۶ کشور جهان انتخاب شده‌اند که در بخش‌های مختلف جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

مدیر این جشنواره اعلام کرده بود که فیلم‌های امسال بروکلین با تم روشن‌گری انتخاب شده‌اند و هدف از این کار  «شفاف سازی در داستان‌گویی بدون مرز و استقبال از داستان‌های چندلایه از قبیل قصه‌های انتزاعی، الهام بخش، توطئه آمیز و طنز» است و غالبا فیلم‌هایی در بروکلین به روی پرده می‌روند که کارگردانان‌های آن‌ها ذائقه‌ای کنجکاو، خلاق و پرسش‌گر داشته‌اند.

این جشنواره با نمایش ده فیلم در بخش داستانی،ده فیلم در بخش مستند و چهارده فیلم در بخش سینمای تجربی از تاریخ ۲۹ می (۸ خرداد) آغاز شده و تا ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) ادامه دارد. فیلم‌های «ایبی خواننده و ترانه سرا» اثر اونور توکل، مستند «۲۰ سال دیوانگی» جرمی رویس، «ولی نه برای من» فیلم رایان کارمایکل، مستند «تار عمیق» به کارگردانی آلکس وینتر، «وحشیانه» اثر فرانک هال گرین و فیلم «تعطیلات خانواده مانسون» به کارگردانی جی دیویس و با بازی جی دوپلاس، که فیلم افتتاحیه بروکلین ابود، از آثار شاخصی هستند که در این دوره جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

جشنواره فیلم بروکلین که از سال ۱۹۹۸ به راه افتاده، محلی برای عرضه آخرین آثار سینمای مستقل آمریکاست، هر چند که آثاری از سراسر دنیا در این جشنواره به نمایش درمی‌آیند. این جشنواره  هدف خود را «شناسایی، ارائه و پرورش فیلم‌سازان مستقل و ارتقای جایگاه شهر بروکلین به عنوان مرکزی سینمایی» می‌داند.