هنر و تجربه: فیلم «آگیره، خشم خداوند» سومین ساخته ورنر هرتزوگ از هفته آینده در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید.
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این فیلم محصول مشترک فرانسه و ایتالیا از ساخته‌های ورنر هرتزوگ سینماگر آلمانی از ۱۶ خرداد قرار است در گروه هنر و تجربه اکران شود.

هرتزوگ این فیلم را در سال ۱۹۷۲ با شرکت کلاوس کینسکی ساخت که رابطه پرتنش این دو در جریان فیلم‌برداری از حکایت‌های معروف تاریخ سینماست.
آگیره خشم خداوند داستان یک فاتح اسپانیایی در سرزمین اینکاها در دل جنگل‌های آمریکای جنوبی را روایت می‌کند:در سال ۱۵۶۰ «گونزالس پیزارو» (رپولس)، برادر فاتح بی رحم پرو، سرزمین اینکاها، در جنگل های انبوه به دنبال شهر افسانه ای ثروت و طلا، ال دورادو، می‌گردد. اما «دون پدرو» (گوئرا) که رهبر این گروه است خیلی زود به دست «آگیره» (کینسکی) جاه طلبی دیوانه، خلع می شود….

منتقدان این فیلم را سرسلسله تکان دهنده‌ای برای فیلم‌های به اصطلاح «جنگلی» هرتزوگ می‌دانند کارگردانی که امتداد وسوسه‌های بشری را تا سرحد جنون در محیطی به دور از امنیت کاذب تمدن تصویر می‌کرد. این فیلم موجب شهرت جهانی هرتزوگ شد و یکی از نامزدهای بهترین فیلم خارجی جایزه سزار در سال ۱۹۷۶ بود و جایزه بهترین فیلم‌برداری از انجمن ملی منتقدان آمریکا را نیز کسب کرد.

از دیگر بازیگران این فیلم می توان به  روی گوئرا، سسیلیا ریورا، هلنا روخو، دل نگرو، آرماندو پولانا و ادوارد رولاند اشاره کرد.