هنر و تجربه- امیر محقق: برای فیلم‌سازان، خصوصا فیلم‌اولی‌ها همیشه این دغدغه وجود دارد که اگر فیلم‌نامه خوبی را در اختیار دارند، چگونه آن را در عین داشتن بودجه‌ای محدود، با حضور عوامل معروف و کاربلد بسازند. کین سنس، فیلم‌سازی استرالیایی که پس از دستیاری باز لورمن در فیلم «گتسبی بزرگ»، اولین فیلم بلند خود «پژواک جنگ» را امسال ساخته و روانه سینماها کرده است. او در وب سایت ایندی وایر، مطلبی نوشته و چندین راه‌حل برای جذب بازیگران معروف و چهره به فیلم‌های مستقل و اصطلاحا کم بودجه ارائه کرده است که در زیر می‌خوانید:

۱٫ فیلم‌نامه خوبی بنویسید

شاید پیشنهاد از پیش مشخصی باشد اما مهم‌ترین نکته در همین قدم است. بدون داشتن مواد مناسب، هیچ کس به شما کمکی نخواهد کرد. همه از داستان‌های خوبی که کاراکترهای عمیق و قابل باور دارند استقبال می‌کنند. اگر با اصول مناسب،اعتماد به نفس و اشتیاق چیزی بنویسید اولین قدم را محکم برداشته‌اید.

۲٫ با تهیه کننده‌ای همکاری کنید که از شما باتجربه‌تر باشد

تا زمانی که فیلم‌نامه را به دست یک تهیه کننده کاربلد نسپارید کاری از پیش نمی‌برید. اوست که می‌تواند نظر سرمایه گذاران را برای پول دادن جلب کند. تهیه کننده با عرضه می‌تواند تشخیص دهد که آیا فیلم‌نامه شما پتانسیل جذب بازیگران بزرگ را دارد یا می‌تواند در بازار فیلم‌ها توفیق پیدا کند یا خیر. آنها می‌توانند دورنمایی برای فیلم‌تان تصور کنند که حتی به ذهن شما هم نرسیده باشد، چون هر کسی نسبت به فیلم خودش بدبین است؛ البته برای رسیدن به این دورنما، استراتژی خاص خودشان را هم دارند. تهیه کننده می‌توان به شما انگیزه داده و فیتیله‌تان را روشن کند.

۳٫ شخص مناسبی را برای انتخاب بازیگران پیدا کنید

یک مسئول انتخاب بازیگر خوب، می‌تواند به پروژه شما علاقه مند شده و تلاشش را برای کشاندن بازیگران مطرح به آن انجام دهد. او می‌تواند با هر بازیگری برای شما قرار ملاقات بگذارد و شما را تشویق کند تا شجاع باشید. اگر در مورد بفروش بودن یک بازیگر شک پیدا کردید او می‌تواند خیالتان را راحت کند که آیا آن بازیگر مناسب نقش هست یا نه. داشتن یک تیم بازیگری پرستاره یا بفروش شاید جذاب باشد اما باید این را در نظر داشت که بهترین بازیگرها را بسته به نقش مورد نظر انتخاب کرد. به شیمی بین بازیگرها هم باید دقت کرد.

۴٫ کلید شما دست مدیربرنامه‌هاست

داشتن رابطه خوب کاری با مدیربرنامه‌ها، رمز داشتن یک تیم بازیگری خوب برای فیلم‌تان است. آنها حتی می‌توانند برای متقاعد کردن بازیگر مورد نظرتان، از شما بخواهند تا بخشی از فیلم‌نامه را تغییر دهید تا آن بازیگر مایل به حضور در فیلم شود. اگر آنها با شما صمیمی باشند، فهرستی از بازیگران بااستعداد را جلوی شما قرار می‌دهند. البته رابطه خوب با مدیر برنامه،به معنای قطعی بودن حضور یک بازیگر در فیلم نیست اما، او می‌تواند هنگام رساندن فیلم‌نامه شما به دست بازیگران، سفارش خود را بکند. روابط و آشنایان آنها، حتی بعد از تمام شدن فیلم  و در قسمت پس از تولید هم می‌تواند به کمک شما بیاید. گرفتن تخفیف بر سر دستمزد بازیگر هم از دیگر لطف‌هایی است که مدیران برنامه‌ها می‌توانند انجام دهند و به خاطر شما از خیر پول زیادتر بگذرند. یک ایجینت خوب می‌تواد بازیگران چهره را متقاعد کند تا روی یک استعداد جوان و مشتاق سرمایه‌گذاری کنند.

۵٫از امتحان آخر سربلند بیرون بیایید

به هر بازیگری که پیشنهاد دهید، باید با او جلسه‌ای داشته باشید.اگر کارگردان شناخته شده‌ای نباشید این ملاقات یک نوع امتحان است که بازیگران از شما می‌گیرند و بررسی می‌کنند که چقدر در کارتان جدی بوده و به آن متعهدید. در این جلسه آنها محک می‌زنند که آیا می‌توانند به شما اعتماد کنند یا خیر. این فرصتی تا تصمیم بگیرند که از پروژه کنار بروند یا آبرویشان را به دستان شما بسپارند. او باید ریسک کند و یک عمر آبروی حرفه‌ای‌اش را در معرض خطر بگذارد. به این فکر کنید که این بازیگر قبلا با کارگردانان بنامی همکاری کرده است و سعی کنید در این جلسه با اعتماد به نفس ظاهر شوید و در مورد فیلم‌تان با اطمینان صحبت کنید. انتظارات خود از بازیگر مورد نظر را هم بیان کنید. حواستان باشد. این یک امتحان است.