هنر و تجربه: در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم شهر تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند به نسرین عبدی و محسن استادعلی برای تهیه فیلم «جایی برای زندگی» اهدا شد.

جایی برای زندگی عنوان یک مستند اجتماعی ساخته محسن استاد علی است که هم اکنون در گروه هنر و تجربه در حال اکران است. این فیلم که بیان بخشی از معضلات جامعه شهری می‌پردازد، پیش از این جوایز متعددی نظیر سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستنداز جشنواره فیلم فجر، تندیس شایستگی بهترین کارگردانی مستند از جشن خانه سینما، دیپلم افتخار بهترین تدوین مستند از جشن خانه سینما، تندیس ویژه هیات داوران از جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت و… را از آن خود کرده است.

برگزیدگان بخش مستند و فیلم کوتاه جشنواره فیلم شهر در بخش ایران به شرح زیر هستند.

فیلم‌های مستند:

بهترین دستاورد فنی و هنری (تصویربرداری) فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری فیلم مستند به هادی خواجوی، معین خیراله پور و پژمان‌ اله‌مرادی  برای فیلم «می‌لادو» اختصاص یافت.

بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند  به محمدرضا ناصری‌نیا و یاسر خیر برای «مزرعه ای که رویید و شهر شد» تعلق گرفت.

بهترین کارگردان فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی فیلم مستند به پویان کاظمی برای کارگردانی «باد بر باغ نظر» تعلق گرفت.

هیات داوران جایزه ویژه خود را به خاطر توجه به موضوع مهم زیست محیطی در شهرها و ارائه راهکار به  محسن رمضان زاده برای کارگردانی فیلم «مسیر سبز » اهدا کرد.

بهترین فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند  به نسرین عبدی و  محسن استادعلی برای تهیه فیلم «جایی برای زندگی »اهدا شد.

 بخش فیلم کوتاه:

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین انیمیشن به فیلم «پدر» ساخته سیدمحمدرضا خردمندان و محمد لطفعلی تعلق گرفت.

بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی: دیپلم افتخار برای بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی  به سمیرا نوروز ناصری و محمد نجاریان داریان برای فیلم نامه «فردا صبح» اهدا شد.

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی به محمد نجاریان داریان برای کارگردانی فیلم «فردا صبح»اهدا شد.

همچنین هیات داوران بخش فیلم های کوتاه داستانی جایزه ویژه خود را اهدا کردند به  رقیه توکلی برای کارگردانی «فیلم ساعت شش»

بهترین فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی به محمد نجاریان داریان تهیه کننده فیلم « فردا صبح» تعلق گرفت.