هنر و تجربه: فیلم کوتاه «منظره رویایی» به نویسندگی و کارگردانی توماج نورایی از روز یکشنبه (۱۷ خرداد) در گروه سینماهای هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.

توماج نورایی، متولد ۱۳۵۹  فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشگه آزاد است. او فعالیت حرفه‌ای خود را با بازیگری و نمایشنامه نویسی در تئاتر از سال ۷۶ آغاز کرده و سپس با دستیاری کارگردان و برنامه ریزی چند فیلم مستند و داستانی دیگر ادامه داده است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «آقای دانایی می‌میرد و کس دیگری به اتاق می‌آید تا جای هم‌اتاقی از دنیا رفته دو پیرمرد را بگیرد. مردانی که در تنهایی پیر شده‌اند و یا در پیری تنها.»

نورایی در بخشی از یادداشت خود درباره فیلم، تخیل و رویاپردازی را تنها راه برای گریز از دنیای روزمرگی‌ها و تلخی‌های روزگار می‌داند: «رویا چیزی است شبیه باران. گاه گاه سراغمان می‌آید و سری می‌زند. بعد که بند می‌آید، تازه یادمان می‌افتد که چرا نرفتیم یک دل سیر زیر باران بمانیم تا خیس شویم. از باران، از رویا.»

عوامل فیلم منظره رویایی عبارتند از ، کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه: توماج نورایی-   تصویربردار: المیرا مقدم – تدوین‌: روزبه روحی‌پور- طراح صحنه و لباس: فرشاد مهدیادگار  – صدابردار: بهمن الوندی‌پور-  نورپرداز: بابک بذرافشان- جلوه‌های بصری: مروارید فرزاد- صداگذار: مهرداد ابوالقاسمی- – موسیقی: بهرام طالقانی- چهره‌پردازی: هادی قالیخانی- طراح پوستر: سپیده نورایی-بازیگران: بهرام ابراهیمی، فرهاد مهدوی، رضا مشیریا، هانیه میرعارفی- تهیه کننده:  توماج نورایی و هانیه میرعارفی.