هنر و تجربه: فیلم سینمایی «پریدن از ارتفاع کم» ساخته حامد رجبی در پنجاه و یکمین دوره جشنواره پیزارو به نمایش در می‌آید. پریدن از ارتفاع کم در بخش مسابقه این جشنواره حضور خواهد داشت.

جشنواره‌ی پیزارو که امسال پنجاه و یکمین دوره‌ی آن برگزار می‌شود، در سال ۱۹۶۵ با همکاری «پیر پائولو پازولینی» و «برناردو برتولوچی» پایه‌گذاری شده و در سال‌های گذشته سعی کرده دریچه‌ای جدید به روی سینمای نو باز کند و استعدادهای جدید دنیای سینما را کشف کند. این جشنواره در دهه شصت میلادی و برای معرفی سینمای نوین آن روز در آمریکای لاتین و شرق دور به وجود آمد و در سال‌های اول برگزاری نشست‌هایی با شرکت چهره‌هایی چون رولان بارت، کریستین متز، اومبرتو اکو و پازولینی برپا می‌کرد.

مدیر هنری این جشنواره امسال جیوانی اسپانولتی است و در سال‌های گذشته چهره‌هایی چون مارکو مولر مدیریت آن را بر عهده داشته‌اند. جشنواره‌ پیزارو از ۲۹ تیرماه تا ۵ مرداد در ایتالیا برگزار می‌شود.

«پریدن از ارتفاع کم» از ۲۳ اسفندماه در سینماهای هنر و تجربه اکران شده است و پیش از آن در جشنواره سینمایی برلین در بخش پانوراما به نمایش درآمد و برنده جایزه فیپرشی از این جشنواره شد.
پریدن از ارتفاع کم داستان زنی به نام نهال است .او که باردار است می‌فهمد که جنین چهارماهه در شکمش مرده است. سکوت می‌کند و تصمیم می‌گیرد از این ماجرا به کسی چیزی نگوید.نگار جواهریان، رامبد جوان، محمود بهروزیان، مهر آل آقا، صدف احمدی، سعید اشتیاقی، شفق شکری، افشین لیاقت، علی اکبر مددی مهر، امیر حسین آصفی و ژیلا دایی از جمله بازیگران فیلم سینمایی «پریدن از ارتفاع کم» هستند.