هنر و تجربه: آرش لاهوتی کارگردان مستند «راننده و روباه» در روزهای آغاز اکران فیلم خود در گروه هنر و تجربه امیدوار است به زودی پخش آنونس‌های این فیلم از تلویزیون آغاز شود.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «سینماتجربی» لاهوتی با اشاره به نحوه اکران مستند «راننده و روباه» در گروه هنر و تجربه گفت: «با راه افتادن گروه هنر و تجربه من هم برای نمایش عمومی مستندم ثبت‌نام کردم. بعد از گذشت مدتی با اکران این فیلم موافقت شد و تاریخ اکران را مشخص کردند.»لاهوتی در ادامه با اشاره به نحوه تبلیغات این مستند عنوان کرد: «بهترین راه برای تبلیغ فیلم‌های مستند و ترغیب مردم برای حضور در سینماهای هنر و تجربه، تبلیغات تلویزیونی است. البته رسانه‌ها هم می‌توانند مخاطبان را مجاب کنند مستندها را در سینما پیگیری کنند.»لاهوتی هم‌چنین افزود: «تبلیغات دهان به دهان هم موثر است و همانطور که می‌بینید بضاعت مستند در حوزه تبلیغات بسیار پایین است. متاسفانه ما یکی از مهمترین راه‌های اطلاع‌رسانی که همان تبلیغات شهری است، به دلیل هزینه‌های بالا در اختیار نداریم اما پخش تیزر از تلویزیون هم جای خوشحالی دارد.»
او درباره حضور فیلم در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی و نمایش‌های آن توضیح داد: « راننده و روباه در سال ۹۱ آماده نمایش شد و در جشنواره سینماحقیقت همان سال توانست تندیس بهترین فیلم بخش آزاد را از آن خود کند. خوشبختانه در نمایش‌های داخلی و خارجی این فیلم با اقبال فراوانی رو به‌رو شد و از سال ۲۰۱۲ تاکنون توانسته است در ۳۵ جشنواره بین‌المللی شرکت کند.»
راننده و روباه مستندی است درباره محمود کیانی‌فلاورجانی مستندسازی که هزینه زندگی و ساخت فیلم‌های خود را از طریق رانندگی کامیون تامین می‌کند و جوایز متعددی را نیز کسب کرده‌است. آرش لاهوتی در این مستند، شخصیت کیانی‌فلاورجانی را با همه دغدغه‌ها و تاملات هنرمندانه‌اش به تصویر کشیده و تماشاگر را با شخصیتی آشنا می‌کند که با وجود تمامی مشکلات، در پی ماندن در عرصه مستندسازی است.این مستند ضمن کسب جایزه نانوک طلایی جشنواره فلاهرتینا روسیه، جایزه هوگوی طلایی جشنواره شیکاگو آمریکا، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مستند «آسمان وسیع» آمریکا، جایزه هیات داوری دانشجویی جشنواره «حقوق بشر» اوکراین، جایزه بهترین کارگردانی مستعد بین‌المللی جشنواره «اُوپن‌داک‌سیتی» لندن را نیز کسب کرده است.
«راننده و روباه» هم اکنون در رپردیس سینمایی کورش، موزه سینما، خانه هنرمندان، سینما فرهنگ، پردیس سینمایی هویزه مشهد و سالن سینمای سوره اصفهان روی پرده است.

برچسب‌ها: