هنر و تجربه- امیر محقق: فیلم «پسربچگی» به کارگردانی ریچارد لینک‌لیتر، در فصل جوایز امسال ۲۰۱۵ یک اسکار بهترین بازیگر مکمل زن و ۳ گلدن گلوب برای بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مکمل زن را به خود اختصاص داد اما تهیه کننده آن اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده با وجودی که این فیلم به چنین موفقیتی رسید اما در ابتدای کار خیلی‌ها برای نمایش و پخش آن، دست رد به سینه او زده‌اند.

جاناتان سرینگ، تهیه کننده جدیدترین اثر لینک‌لیتر که سابقه تهیه فیلم اسکاری «پسرها گریه نمی‌کنند» را هم در کارنامه خود دارد، در این باره می‌گوید:«پخش کننده‌های مستقل و استودیوها قبل و بعد از نمایش پسربچگی در جشنواره ساندنس ۲۰۱۴، هیچ میلی به خرید این فیلم نداشتند و سوژه آن را احمقانه تلقی می‌کردند.»

سرینگ که مدیر کمپانی فیلم‌سازی «آی‌اف‌سی فیلمز» است، هم‌چنین اذعان کرد که موفقیت این فیلم باعث تعجب خیلی‌ها شد: «می‌دانستیم که کار جدیدی انجام می‌دهیم اما وقتی فیلم تمام شد و تدوین نهایی آن را دیدیم اصلا فکر نمی‌کردیم فیلم، چنین مخاطبی پیدا کند.»

پسربچگی که با بودجه ۴ میلیون دلاری ساخته شد، علاوه بر کسب اسکار، گلدن گلوب و بفتا، در جشنواره‌های مختلف نیز درخشید و ۴ جایزه از برلین گرفت و حدود ۴۵ میلیون دلار در آمریکا فروخت.

نکته جالب دیگر در مورد این فیلم، پذیرفته نشدن آن در جشنواره کن بود که خلاف انتظار به نظر می‌رسد. تهیه کننده پسربچگی اضافه می‌کند:«فیلم‌مان را به تمامی کمپانی‌های پخش فیلم‌های مستقل نشان دادیم اما می‌گفتند که فیلم خوبی است اما چیزی برای عرضه ندارد. خیلی‌ها هم می‌گفتند فیلم احمقانه است. حتی بعد از نمایش در ساندنس نیز سراغ سه پخش کننده در آمریکا رفتیم و نه شنیدیم.پس از اولین اکران فیلم‌مان در جشنواره برلین و استقبال از آن نیز، صحبت‌هایی انجام دادیم تا فیلم در بخشی از کن شرکت داشته باشد اما آنجا هم دست رد به سینه ما زد.»

کمپانی آی‌اف‌سی که طی دوازده سال پروسه تولید پسربچگی از آن حمایت کرده بود، در نهایت حق پخش بین‌المللی فیلم را به کمپانی یونیورسال اعطا کرد.ریچارد لینکلیتر کارگردان اثر، چندی پیش از ساخت دنباله‌ای برای پسربچگی سخن گفته بود که سرینگ احتمال آن را ضعیف دانست. او ضمن تایید انجام صحبت‌هایی مبنی بر  ساخت دنباله فیلم پسربچگی، این امر را فعلا منتفی دانست.