هنر و تجربه: فیلم کوتاه «صبح روز بعد» به کارگردانی سیدعلی هاشمی و با بازی نگار جواهریان از یک‌شنبه (۱۷ خردادماه) در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده‌است.

این فیلم کوتاه ماجرای دختری به نام سحر را روایت می‌کند که یک روز از خواب بلند می‌شود تا به کارهای روزانه‌اش بپردازد اما انگار اتفاق عجیبی افتاده و این شروع روزی تازه است برای سحر.

سیدعلی هاشمی متولد ۱۳۵۶ دارای مدرک لیسانس کارگردانی از دانشکده هنر و معماری است. صبح روز بعد دومین فیلم کوتاه این کارگردان است. او پیش از این در سال ۱۳۸۴یک فیلم کوتاه ۳۵ دقیقه‌ای به نام «آرزو» با بازی آتنه فقیه‌نصیری و کوروش تهامی را کارگردانی کرده‌است. هاشمی این بار در صبح روز بعد نیز از بازیگران حرفه‌ای سینما نظیر نگاه جواهریان، فریده‌ سپاه‌منصور و همکاری مهدی پاکدل بهره جسته است.

این کارگردان در بخشی از یادداشت خود درباره ایده فیلم آورده است: «به این فکر کردم که در زمان‌های کودکی‌مان همه با هم دوست بودیم و اگر در یک کوچه زندگی می‌کردیم همه‌ خانواده از احوال خانواده‌ای دیگر در انتهای کوچه با خبر بودیم و برای هم دلسوزی می‌کردیم. اما امروز به دلیل هجوم بی‌امان مدرنیته به آن‌جا رسیده‌ایم که نه می‌توانیم و نه می‌خواهیم حتی از احوال و گاهی حتی هویت همسایه طبقه بالا مطلع باشیم. این شاید شروع مرگ انسانیت و اعلام حضور مدرنیته و ماشینیزم باشد و ترسناک این است که راه فراری نداریم…»

صبح روز بعد نوشته خود کارگردان است و در آن حدیث میرامینی، شکوفه هاشمیان، مهدی آگاهی، فتح‌الله عطاری و سارا غزل‌گچی در کنار جواهریان و سپاه‌منصور به ایفای نقش می‌پردازند. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیر فیلم‌برداری: فرشاد محمدی – مدیر صدابرداری: رشید دانشمند- مشاور طراح هنری: محسن شاه‌ابراهیمی- تدوین‌گر: مولا شاهسواری- طراح چهره‌پردازی: الهام صالحی- صداگذار: حسین مافی- مدیر تولید: سعید شعشعه- دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: نگار جنیدی- منشی صحنه: آتوسا شاه‌سیاه- عکاس: مهدی دل‌خواسته – تهیه کننده:علی حضرتی