هنر و تجربه: بیش از ۴۰ فیلم‌ساز شناخته شده از جمله «کن لوچ»، «مایک لی» و «پیتر کامینسکی» خواستار تحریم و عدم برگزاری جشنواره فیلم‌های اسرائیل در لندن شدند.
جشنواره فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی رژیم صهیونیستی قرار است از این هفته در شهر لندن آغاز به کار کند و فیلم‌هایش را هم در سینماهای زنجیره‌ای «کورزان و اودیون» به نمایش دربیاورد؛ به همین دلیل تعداد زیادی از هنرمندان و سینماگران در نامه‌ای که به روزنامه گاردین نوشتند، نارضایتی خود از این اقدام را ابراز کرده و آن گروه سینمایی را به همکاری خاموش با اسرائیل در سرکوب مردم فلسطین متهم کردند و همچنین خواستار لغو آن شدند.
در بخشی از این نامه آمده است: « دولت اسراییل این جشنواره را تبلیغ می‌کند و حمایت مالی از آن برعهده دارد. سینماها با میزبانی از این جشنواره در واقع درخواست جامعه مدنی فلسطین در سال ۲۰۰۴ را نادیده می‌گیرند که بر اساس آن اسرائیل تا زمانی که براساس قوانین بین‌المللی حرکت نکند و تبعیض و اشغال سرزمین فلسطین پایان ندهد باید تحت تحریم قرار بگیرد. از آن جایی که  اسرائیل از طریق سفارت خود در لندن سرمایه‌گذاری این جشنواره را بر عهده دارد، بنابراین رابطه مستقیمی بین ‌سینماها، نمایش فیلم‌ها و سیاست‌های آن رژیم وجود دارد. این سینماها با بهره بردن از پول دولت اسرائیل در واقع شریک جرم خاموش آن‌ها در اعمال خشونت علیه مردم فلسطین هستند. این گونه همکاری‌ها غیرقابل قبول است و حتی اگر بدون عمد هم باشد، بروز خشونت و اشغال غیرقانونی علیه فلسطین را عادی می‌کند.» همچنین در این نامه تاکید شده که هدف از نوشتن آن، تحریم فیلمساز خاصی نیست، بلکه درخواستی برای تحریم رویدادی است که دولت اسرائیل سرمایه‌گذاری و تبلیغ آن را بر عهده دارد و هدف از آن تحریم هنر و یا صدایی خاص نیست.