هنر و تجربه: رابرت ردفورد بازیگر و موسس جشنواره فیلم ساندنس، سینماهای زنجیره‌ای که فیلم های جشنواره ساندنس در آنها به نمایش درمی‌آمد را برای فروش گذاشت.

پال ریچاردسون، مدیر این ۵ سینمای زنجیره‌ای که  در پنج شهر آمریکا قرار دارند، روز چهارشنبه ۱۰ ژوئن اعلام کرد که این سینماها که ردفور سال ۲۰۰۵ انها را برای جشنواره ساندنس خریداری کرد به فروش می‌رسند. این سینماها در شهر مدیسون ویسکانسون، سان فرانسیسکو، هوستون، وست هالیوود و سیاتل هستند و قصد دارند تا سینمایی جدید در شهر لس آنجلس نیز خریداری کنند. مدیریت این مجموعه سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود که این سینماها در پنجمین سال متوالی شاهد رشد گردش وجوه و درآمد خود بوده‌اند.

ریچاردسون در مورد دلیل تصمیم گروه او برای فروش سینماهای ساندنس گفت :«سینماهای ساندنس از زمان شروع به کارش همواره به دنبال افزایش کیفیت صنعت نمایش بوده است. ما از معماران بومی استفاده کردیم تا سینماهای زیبا بسازیم و فیلم‌های دست اولی را در آنها نمایش دهیم. حالا به دنبال خریداران جدیدی برای این سینماهای زنجیره‌ای هستیم تا قدرت این را داشته باشند که از لحاظ  تبلیغاتی و همچنین جایگاه فیلم‌ما و سینماهای ما در بازارهای مربوطه از جمله بازار فیلم ، ما را ارتقا بدهد.»

جشنواره فیلم ساندنس در سال ۱۹۸۴ توسط رابرت ردفورد تاسیس شد. ساندنس مکانی برای نمایش فیلم‌های کم‌هزینه و آثار ساخته شده خارج از سیستم جریان روز هالیوود است و برندگان آن جایگاهی خاص در میان فیلم‌های هنری پیدا می‌کنند. فیلم‌های بسیاری از فیلم‌سازان مشهور سینمای آمریکا هم‌چون کوئنتین تارانتینو، استیون سودربرگ، جیم جارموش و کوین اسمیت، برای نخستین‌بار در این جشنواره به نمایش درآمده‌اند.