هنر و تجربه: مراسم آیین دیدار فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» اولین فیلم شهرام مکری یکشنبه ۲۴ خرداد در سینما فرهنگ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هنر و تجربه، این مراسم از ساعت ۲۰:۳۰ با حضور عوامل فیلم در سینما فرهنگ آغاز می‌شود و سپس از ساعت ۲۱ فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر به نمایش درمی‌آید. «اشکان…» از شانزدهم خرداد در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران شد.

اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر اولین فیلم بلند شهرام مکری است که در جشنواره بیست و هفتم فجر در سال ۱۳۸۷ به نمایش درآمد و از آن زمان همیشه یکی از فیلم‌هایی بود که در صدر فهرست فیلم‌های اکران نشده قرار داشت. سعید ابراهیمی‌فر، سینا رازانی، علی سرابی، رضا بهبودی، سیامک صفری و هوتن مکری از بازیگرانی هستند که در اولین تجربه سینمایی شهرام مکری جلوی دوربین او قرار گرفته‌اند.

این فیلم داستان دو نابینا را روایت می‌کند که تصمیم دارند یک جواهرفروشی را سرقت کنند و در این سرقت پای کسان دیگری هم وسط کشیده می‌شود و هرکدام قسمتی از ماجرا را پیش می‌برند.

فیلم برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از جشنواره بیست و هفتم فجر و برنده جایزه بهترین فیلم اول از جشن منتقدان سینمای ایران شده و در جشنواره‌های بوسان، سانتاباربارا، تفلیس، سائوپائولو، گرانادا و بمبئی شرکت کرده‌است.