هنر و تجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم مستند «راننده و روباه» شب گذشته ۲۲ خرداد در محل موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن برعهده مجید توکلی بود، جمعی از اهالی سینما و مطبوعات و علاقه‌مندان حضور داشتند، کارگردان فیلم آرش لاهوتی چند کلامی با تماشاگران صحبت کرد و از سه تن از عوامل فیلم صادق سوری تصویربردار، مرتضی ابراهیمی مدیر تولید و محبوبه جعفرزادگان صداگذار فیلم درخواست کرد، روی صحنه بیایند.

آرش لاهوتی تشکیل گروه هنر و تجربه و نمایش آثار مستند در این گروه را انگیزه خوبی برای مشارکت بخش خصوصی دانست و افزود: «با تشکیل این گروه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی علاوه بر اجر معنوی که قبلا تنها انگیزه‌شان برای نزدیک شدن به مستند بود، حالا اجر دنیوی هم دارند!»
لاهوتی اکران آثار مستند را راهی برای بازگشت سرمایه خواند. او از تماشاگران فیلم درخواست کرد: «حالا که وضع تبلیغات تلویزیونی فیلم هنوز مشخص نیست و من نمی‌دانم این تبلیغات کی آغاز می‌شود و آیا تیزر «راننده و روباه» از تلویزیون پخش می‌شود یا نه، اگر از فیلم خوشتان آمد به همان شیوه قدیمی و همیشه موثر تبلیغات دهان به دهان کنید یا از طریق اینترنت و شبکه‌های مجازی دوستان دیگرتان را به دیدن فیلم تشویق کنید. اگر خوشتان نیامد هم باز دوستان‌تان را تشویق کنید تا فیلم را ببیند چون شما خوش‌تان نیامده و آن‌ها شاید فیلم را دوست داشته باشند!»

آرش لاهوتی همچنین از از فرهاد ورهرام مستندساز باسابقه که در سالن حضور داشت، تشکر و جای اردعطارپور را خالی کرد: «جای آقای ارد عطارپور که غیرمستقیم باعث فیلم‌ساز شدن من شدند، خالی است .ایشان در سفر خوی هستند.»
در پایان صحبت‌های کارگردان «راننده و روباه»، فیلم برای حضار به نمایش درآمد. راننده و روباه از ۱۶ خرداد در سینماهای گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است.