هنر و تجربه: پناه‌برخدا رضایی مجموعه «قهرمانان» را با نگاهی مستند به فعالیت‌های ورزشی و زندگی ورزشکاران کشورمان که در سطح المپیک افتخار‌آفرین بوده‌اند، برای شبکه مستند تولید می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند،پناه برخدا رضایی تهیه‌کننده مجموعه «قهرمانان » درباره ساخت این مجموعه می‌گوید: «این مستند که در حال حاضر مراحل تحقیق را سپری می‌کند به زندگی ورزشکارانی می‌پردازد که در مقاطع مختلف بین‌المللی و المپیک افتخار آفریده‌اند، به‌خصوص ورزشکارانی که از مبارزه با رژیم صهیونیستی سر باز زده‌اند.»

رضایی ادامه داد:  «قهرمانان یک مجموعه پرتره‌نگاری و شخصیت‌محور است که با روایتی مستند زندگی و فعالیت‌های ورزشی سوژه‌هایش را تصویر می‌کند. پیش‌بینی می‌کنیم که تحقیقات اولیه این مجموعه بیست قسمتی یک ماه به طول بینجامد و سپس حدود سه ماه نیز مراحل تصویربرداری آن طول خواهد کشید.»

این کارگردان مستند درباره انتخاب سوژه‌های هر قسمت از «قهرمانان» گفت : «سعی کردیم در این مجموعه بیست قسمتی که هر قسمت آن ۱۵ دقیقه است، سوژه‌هایی از سنین مختلف و دوره‌های قهرمانی مختلف انتخاب کنیم. هم‌چنین سعی ما بر این است که حتما ورزش‌های مختلف و متفاوتی در قالب این مجموعه مورد بررسی قرار گیرند و به شهرهای مختلف کشور نیز سفر خواهیم کرد تا زندگی ورزشکاران خطه‌های مختلف کشورمان و شرایط آن‌ها تصویر شود.»

کارگردان «دختر.. مادر.. دختر» افزود : «قهرمانان مجموعه مستندی است که برای مخاطب عام تلویزیون ساخته می‌شود و ساختار متفاوتی دارد و به ریتم و ساختار متکی است. ضمن این‌که تنوع سوژه‌ها به جذابیت آن می‌افزاید و هر رشته ورزشی نیز جذابیت‌های بصری خاص خود را خواهد داشت.»

رضایی در پایان ابراز امیدواری کرد این مجموعه پس از شش ماه آماده پخش از شبکه مستند سیما شود. از پناه‌برخدا رضایی فیلم «دختر.. مادر.. دختر» در گروه هنر و تجربه روی پرده است. این فیلم از ۲۳ اسفند سال گذشته در این گروه اکران شده و وارد چهارمین ماه اکران در هنر و تجربه شد.

برچسب‌ها: