هنر و تجربه: آیین دیدار فیلم «فردا» به کارگردانی مهدی پاکدل و ایمان افشاریان شامگاه ۲۵خرداد در سالن شماره۲ سینما فرهنگ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه هنر و تجربه در آیین مهمانان ویژه‌ای نظیر حسین پاکدل، مجید درخشانی، حمیدرضا آصفی، مجتبی راعی، بیژن میرباقری،خاطره اسدی، شهرام حقیقت‌دوست، آزاده صمدیان، جواد نوروزبیگی ٫حسین یاری، علی کریم، خسرو شهراز،آزاده صمدی ،اردوان کامکار ،جواد نوروزبیگی،خاطره اسدی ، فائزه عزیزخانی، فریدون عموزاده خلیلی، شهرام شاه‌حسینی، مجید مشیری، علی قربان‌زاده، بهزاد عبدی، سیف‌اله صمدیان، مازیار فکری ارشاد، کاوه سجادی حسینی، شاهرخ استخری و… حضور داشتند و در کنار بازیگران و عوامل فیلم به امضای پوستر اختصاصی آیین افتتاح پرداختند. هم‌چنین در این مراسم عوامل فیلم به مناسبت تولد ستاره اسکندری مراسم کوچکی برای این بازیگر تدارک دیده بودند .

پیش از آغاز نمایش فیلم، سام بهشتی به عنوان مجری مراسم از دو کارگردان فردا و سرمایه‌گذار آن، احسان دلاویز، برای حضور بر روی سن دعوت کرد. مهدی پاکدل در صحبت‌‌ کوتاه خود تنها از حاضران در مراسم افتتاحیه قدردانی کرد. ایمان افشاریان نیز ابراز امیدواری کرد که حمایت تماشاگران از فیلم فردا بتواند فرداهای بهتری را برای گروه سازنده رقم بزند. سپس احسان دلاویز ضمن تشکر از پاکدل، افشاریان، گروه بازیگران، پوران درخشنده (مشاور هنری کارگردان)، بهنوش طباطبائی(مجری طرح)، حسین صابری (تهیه‌کننده فیلم) و تک‌تک عوامل فیلم، از گروه هنر و تجربه قدردانی کرد و گفت: «امیدوارم این گروه که معنای اصلی سینمای ایران است، فقط مختص به اکران فیلم‌های از پیش ساخته شده نشود و برای آن فیلم ساخته شود . این گروه امروز دارد آثار استعدادهای سینمای کشور را متبلور می‌کند.»

سپس مهدی پاکدل از عوامل فیلم خود خواست تا برای گرفتن عکس دسته‌جمعی به روی صحنه بیایند. به دنبال درخواست کارگردان، بازیگران فیلم، صادق صفایی، علیرضا شجاع‌نوری، ستاره اسکندری، علی دهکردی، امیررضا دلاوری، مجید آقاکریمی، سوده شرحی و… هم‌چنین دیگر عوامل اصلی فیلم هم‌چون بهزاد عبدی (آهنگساز)، سودابه خسروی (طراح چهره‌پردازی)، سینا کرمانی‌زاده (مدیر فیلم‌برداری)، معین شافعی (تدوین‌گر) و… بر روی صجنه حاضر شدند.

در پایان این آیین از حسین پاکدل خواستته شد تا چندکلامی برای حاضران و تماشاگران صحبت کند. حسین پاکدل در ابتدای صحبت‌های کوتاه خود گفت: «اگر امروز سینما، آرامش و یا امنیتی داریم که می‌توانیم زیر سایه‌ آن کنار هم فیلم بسازیم و فیلم ببینیم، مدیون کسانی هستیم که جان و سلامت خود را برای ما فدا کرده‌اند. به خصوص ۱۷۵ غواصی که فردا  تشییع جنازه آن‌هاست. گاهی نیاز داریم که به خودمان یادآوری کنیم چه کسانی چه فداکاری‌هایی این امنیت و آرامش را برای ما فراهم ساخته‌اند» این صحبت های پاکدل و یاد شهدای دفاع مقدس با تشویق و ابراز احساسات شدید حضار همراه شد  .او در ادامه افزود: « امروز اگر پیامی داریم باید آن را با زبان هنر بیان کنیم. جهان را تنها عقل نمی‌سازد؛ گاهی جنون است که دنیا را می‌آفریند و عقل آن سامان می‌دهد . اگر قرار بود زندگی بر مبنای عقل پیش برود، هنوز همه در غار می‌زیستیم.»

پاکدل هم‌چنین در خصوص فیلم توضیح داد: «این فیلم را با تمام وجود دیده‌ام و باید بگویم که یک فیلم «دلی» است. فیلمی‌ست به تمامی عاشقانه؛ عاشقانه به این معنا که تک‌تک پلان‌ها و لحظه‌های آن پر از عشق سازندگانش  است. بچه‌ها این فیلم را با عشق ساخته‌اند و به همین خاطر از تماشاگران آن می‌خواهم با همین حس عاشقانه به تماشای فیلم بنشینند. کارگردان‌های فیلم با انتخاب این سوژه نشان دادند که از این پس باید آن‌ها را جدی گرفت. از طرفی حالا اندازه‌ای  از خود نشان‌ داده‌اند، کار آن‌ها برای فیلم‌های بعدی سخت‌تر می‌شود.»

فیلم فردا به کارگردانی و نویسندگی مهدی پاکدل و ایمان افشاریان از نیمه خرداد سال جاری در گروه هنر و تجربه به اکران درآمده است.