هنر و تجربه: فیلم کوتاه «کودکان ابری» در ادامه موفقیت های خود و در اولین حضور بین‌المللی‌اش موفق به دریافت دو جایزه بهترین بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه آسیا و جایزه بزرگ جشنواره شورت شورتز (short shorts) کشور ژاپن شد.

فیلم کوتاه «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی از تولیدات انجمن سینمای جوانان رفسنجان است با کسب این موفقیت علاوه بر معرفی شدن به آکادمی اسکار به عنوان یکی از شانس‌های اصلی نامزدی در بخش اسکار بهترین فیلم کوتاه داستانی جوایز اسکار ۲۰۱۶ به شمار می‌رود . فرید فرخنده‌کیش رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران نیز پس از کسب جایزه این فیلم، به نمایندگی از خانواده بزرگ انجمن سینمای جوانان ایران این موفقیت را به رضا فهیمی، عوامل کودکان ابری، انجمن سینمای جوانان دفتر رفسنجان و جامعه سینمای کشور تبریگ گفت.

جشنواره short shorts ژاپن به عنوان مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه در آسیا، یکی از پنج جشنواره برتر فیلم کوتاه در جهان و به عنوان درگاه معرفی فیلم‌های کوتاه به آکادمی اسکار به شمار می‌رود. تنها فیلم کوتاهی که موفق به دریافت جایزه بزرگ این جشنواره شده باشد به آکادمی اسکار معرفی می‌شود که این موفقیت را امسال فیلم کوتاه کودکان ابری کسب کرده است.

دوزادهمین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه شورت شورتز، از ۴ تا ۱۴ ژوئن(۱۴ تا ۲۴ خرداد) برگزار شد.

برچسب‌ها: