هنروتجربه:صفحات فرهنگ و هنر رسانه‌های کشور امروز ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ هم به اخباری مرتبط با گروه هنر و تجربه را منتشر کردند.اکثر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به برگزاری جشن دنیای تصویر با حضور هنرمندان و سینماگران پرداخته‌اند که گزارش آن را با جزییات می‌توانید در سایت هنروتجربه بخوانید.

روزنامه صبا و ایرانیان به ارزان شدن بلیط‌های سینمای هنروتجربه اشاره کرده‌اند.در این خبر آمده است که قیمت بلیط سینماهای هنروتجربه در ماه مبارک رمضان ۵۰۰۰ تومان تعیین شده است.

روزنامه بانی فیلم و صبا خبر راه‌یابی فیلم «دریا و ماهی پرنده» به جشنواره مسکو را منتشر کرده است.این خبر مبنی بر آن است که عوامل این فیلم هفته آینده عازم مسکو هستند.ضمن اینکه قرارداد اکران این فیلم در گروه هنروتجربه به ثبت رسیده و قرار است پس از حضور در جشنواره‌های مختلف، فیلم در این گروه به نمایش عمومی درآید.

همچنین بانی فیلم خبر آغاز به کار سینما ساحل اهواز را منتشر کرده است.پیام نیک‌فرد، مدیر سینما توضیح داد: «به هر نحوی که شد و از جیب خودمان توانستیم تعدادی کولر بخریم چون نمی‌توانستیم تعطیلی سینما ساحل را بیشتر از این تحمل کنیم. کماکان نامه‌نگاری خود را با موسسات و مسوولان ادامه می‌دهیم و منتظر هستیم تا ببینیم در آینده چه خواهد شد، چرا که شش کولری که تهیه کرده‌ایم به صورت قسطی و چکی است و تنها برای خنک کردن سالن نمایش است و برای خنک کردن بالکن، لابی و مکان‌های دیگر سینما هنوز به کولر احتیاج داریم.امیدوارم که این مکاتبات نتیجه بدهد.»

پایان مراحل تصحیح رنگ فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» به کارگردانی مجید برزگر که مدتی بود در شهر پراگ انجام می‌شد به پایان رسید، خبری دیگری است که بانی فیلم به آن پرداخته است.

روزنامه بانی فیلم، روزان و خبرگزاری مهر گزارشی از نشست فیلم «جزیره رنگین» خسرو سینایی منتشر کرده است.پیش از آغاز نشست نقد و بررسی فیلم، خسرو سینایی روی سن رفت و ضمن دعوت از عوامل ساخت فیلم روی صحنه، گفت: «کار کردن در جزیره هرمز آنقدر خاطره‌انگیز بود که همه ما علاقه داریم دوباره به آنجا برگردیم. آنچه در هرمز آموختم و همه ما در سرزمین‌مان به آن نیاز داریم این است که اگر هر کدام از ما آستین همت بالا بزنیم و آنچه را در توان‌مان است انجام دهیم،وضعیت زندگی ما بسیار دگرگون می شود.»

در روزنامه صبا نقدی بر فیلم «فردا» به قلم عباس عبدالعلی‌زاده منتشر شده است.در این نقد آمده است: «استفاده از تدوین غیرخطی و فلاش‌بک به اتفاقات دیروز و سپس نمایش اتفاقات امروز به همراه تصویربرداری‌های عموما خوب که با افکت‌های صوتی دلهره‌آور همراه است «فردا» را از یک فیلم تجربی فراتر برده و مخاطب را تا پایان فیلم همراه خود می‌کشد. »

آیین دیدار فیلم فردا در حالی برگزار شد که عوامل این فیلم، فردا را به ۱۷۵ شهید غواص تقدیم کردند.این خبری است که روزنامه وطن امروز به آن پرداخته است.

خبرگزاری مهر به خبر ساخت فیلم تازه عباس کیارستمی پرداخته است.داستان فیلم جدید کیارستمی مربوط به راهبه‌های یک صومعه در چین است که به دلیل باورهای دینی‌شان ازدواج نمی‌کنند و قرار است شهریور ماه سالجاری کلید زده شود.کیارستمی پس از بازدید از لوکیشن های موردنظر در چین، تصمیم می گیرد داستانی درباره راهبه‌های یک صومعه را براساس فضای موجود در این کشور بسازد. ضمن اینکه مجموع عوامل این فیلم سینمایی چینی هستند.همچنین بنیاد گابریل گارسیا مارکز بنا دارد بزرگداشت کیارستمی را در اسپانیا برگزار کند اما به دلیل تقارن برگزاری این بزرگداشت با زمان برنامه ریزی شده برای فیلمبرداری در چین، این فیلمساز نمی تواند در این مراسم شرکت کند.