هنروتجربه:مستند «من میخوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی که در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در بخش هنروتجربه به نمایش درآمد، به جشنواره بین‌المللی سیلور داکس راه یافته است.این اولین نمایش فیلم در کشور آمریکا است که قرار است به عنوان تنها نماینده ایران با دیگر فیلم‌ها رقابت کند.به همین بهانه خبرگزاری مهر گفت‌وگویی درباره ساخت فیلم تازه‌ گنجی و راهیابی فیلمش به این جشنواره داشته است .

گنجی درباره محاسن شرکت در جشنواره‌های خارجی گفته است: «نکته خوبی که شرکت کردن آثار ما در جشنواره‌های خارجی دارد، این است که باعث می‌شود بیشتر یاد بگیریم. در این جشنواره‌ها به فیلمساز احترام می‌گذارند و برنامه‌ریزی دقیق و منظمی دارند به شکلی که حتی از یک ماه قبل معلوم بود فیلم ما چه روزی و در چه ساعتی اکران می‌شود.»

او درباره جشنواره سیلور داکس که در واشنگتن برگزار می‌شود تصریح کرده است : « جشنواره را انستیتو فیلم آمریکا برگزار می‌کند و جزو سه جشنواره مهم مستند در آمریکا است. در رتبه‌بندی بین المللی نیز جشنواره سیلور داکس جزو ۱۰ جشنواره برتر مستند به حساب می‌آید. خوشبختانه این جشنواره مخاطبان زیادی دارد و بسیاری از کارگردان‌ها، فعالان اجتماعی، رهبران سیاسی و سیاستمداران به تماشای آثار می‌نشینند و رودر رو با دیگر مخاطبان و صاحبان آثار گفت‌وگو می‌کنند.»

وی درباره کارهای جدیدش نیز اظهار داشته است:« این روزها دو کار را در دست دارم که هنوز فیلم‌برداری هیچ کدام را آغاز نکرده‌ام. اولین کارم که دو سالی می‌شود روی تحقیق و پژوهش آن و برای آشنایی با سوژه رویش کار می‌کنم توسط یک تهیه‌کننده خارجی تولید می‌شود.این فیلم به دختری می‌پردازد که عقب مانده جسمی است و انگشت دست ندارد. اما به شدت در حال تمرین است تا پیانیست شود. او آرزو دارد بتواند در یک ارکستر بزرگ در اروپا پیانو بنوازد. من هم درصدد رایزنی برای تحقق آرزوی او هستم.»

این مستندساز در پایان گفت: «کار دیگری هم دارم که هفت هشت سال است روی آن کار می‌کنم و منتظرم ببینم مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از آن حمایت می‌کند یا خودمان باید دست به کار شویم. »