هنر و تجربه: ششمین جشنواره اودسای اوکراین، با ۱۲ فیلم در بخش مسابقه بین الملل و نمایش فیلم‌های برگزیده کن و برلین برگزار می‌شود.

برای بخش مسابقه بین الملل این جشنواره ۱۲ فیلم انتخاب شده که در میان آنها نام فیلم «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده نیز به چشم می‌خورد. این فیلم با بازی محمدرضا گلزار، ترانه علیدوستی، مهرداد صدیقیان و ترانه علیدوستی در مورد شب گردی‌های چند جوان است که اتفاقی عجیب در این بین برایشان رخ می‌دهد. این فیلم قبلا در بخش فروم جشنواره برلین ۲۰۱۵ به نمایش درآمده بود.

از بین ۱۱ اثر دیگر بخش مسابقه اصلی می‌توان به فیلم «خورشید تابان» به کارگردانی دالیبور ماتانیچ که امسال جایزه ویژه هیئت داروان بخش نوعی نگاه جشنواره کن را گرفت، «آغوش مار» اثر سیرو گوئرا برنده جایزه اصلی بخش دو هفته کارگردانان کن،«اچ» برنده جایزه مستقل اسپریت و «فرشتگان انقلابی» آلکسی فدورچنکوف اشاره کرد.

همچنین فیلم‌های «پسر شائول» لازلو نمش که جایزه بزرگ هیئت داوری کن امسال را گرفت و فیلم «جسم» اثر مالگورزاتا ژوموسکا از لهستان که خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره برلین را از آن خود کرده بود در بخش خارج از مسابقه این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

حضور گسترده فیلم‌سازان زن در این دوره جشنواره و نمایش ۹۸ فیلم ترمیم شده به کارگردانی برادران لومیر از بخش‌های جالب ادوسا ۲۰۱۵ است.جشنواره فیلم اودسا از ۱۰ تا ۱۸ جولای (۱۹ تا ۲۷ تیر) برگزار می‌شود.