هنر و تجربه : فیلم «سیزده» به کارگردانی هومن سیدی جایزه بهترین فیلم و فیلم برداری بخش استعدادهای نوی آسیایی جشنواره فیلم شانگهای چین را برد.

این جشنواره در بخش استعدادهای نو جایزه بهترین فیلم را به هومن سیدی داد و جایزه بهترین فیلم‌برداری نیز به علی تبریزی تعلق گرفت. سیدی که هنگام اعلام این جایزه در سالن جشنواره بود، پس از دریافت جایزه اذعان کرد که این دستاورد، نتیجه کار گروهی تیم ۱۳ است.

فیلم سیزده داستان پسر ۱۳ ساله‌ای به نام بمانی است که با مشکلات طلاق پدر و مادرش دست و پنجه نرم می‌کند.

این فیلم در سه بخش بهترین فیلم، بهترین بازیگر (یسنا میرطهماسب) و بهترین فیلم‌برداری (علی تبریزی) نامزد کسب جایزه در بخش «استعدادهای نوی آسیایی» جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای چین بود.

جایزه بهترین کارگردانی این بخش به موموکو اندو برای فیلم «نیم میلیمتر» رسید که فیلم را تماما با حضور اعضای خانواده‌اش ساخته است. «سیتی» به عنوان بهترین فیلم‌نامه برگزیده شد. در بخش بازیگری نیز یانگچن الهامو بازیگر ۹ ساله فیلم «رودخانه» بهترین بازیگر زن و شان هوآنگ برای فیلم «جذبه» بهترین بازیگر مرد شد.

هجدهمین دوره جشنواره فیلم شانگهای از ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) آغاز شده و تا امروز  ۲  ژوئن(۳۱ خرداد) ادامه دارد، ریاست هیات داوران این جشنواره برعهده آندری زویاگینتسف کارگردان روس است.

برچسب‌ها: